Menu Zamknij

Czego brakuje kobietom, a mają to mężczyźni? 5 cech

kobiety
Cześć,

Nigdy Wam tego nie mówiłem, ale jakieś 75% czytelników tego bloga to kobiety. Ten fakt mnie trochę przeraża, ale w gruncie rzeczy przestał dziwić.

Na samym początku zastanawiałem się czy to kwestia mojego stylu pisania, tematyki, czy może jeszcze czegoś innego, ale zdałem sobie z czegoś sprawę..,

Jak spojrzę na swoje życie, to bardzo wiele mojego czasu spędziłem w kobiecym towarzystwie i wcale nie mam tu na myśli, że taki ze mnie podrywacz 😛

Zacznijmy od tego, że mam dwie młodsze siostry i chcąc nie chcąc musiałem nauczyć się z nimi żyć. A nie było łatwo!

Później zarówno w gimnazjum i liceum, byłem w klasach, w których większość uczniów stanowiły dziewczyny.

Na studiach, te proporcje jeszcze bardziej pogłębiły się. Płeć piękna zdecydowanie dominowała na finansach oraz na e-biznesie. Czasami byłem jedynym facetem w grupie, na co nigdy na to nie narzekałem 😛

Dlatego nie zdziwi Was pewnie fakt, że mam sporo koleżanek i wierzę w przyjaźń damsko-męską.

Przebywając tyle wśród kobiet, zauważyłem kilka rzeczy (może trochę więcej niż kilka :-P), które są po prostu straszne. Zauważyłem, że często:

  • nie doceniacie siebie,
  • nie akceptujecie swojego ciała,
  • nie wiecie, ile jesteście warte,
  • nie wierzycie w siebie,
  • macie niską pewność siebie,
  • nie wierzycie w swoje możliwości i boicie się ryzykować.

Czasami  aż fizycznie boli mnie boli, jak widzę którąś z powyższych rzeczy. Postanowiłem, więc stworzyć cykl artykułów przeznaczonych tylko dla Was, w których będę starał się dany problem opisać, rozwiązać i przedstawić z perspektywy faceta.

No, ale dobra! Przejdźmy do sedna tego artykułu – Czego brakuje kobietom, a mają to mężczyźni?

#1 Zaakceptuj swój wygląd

Jeżeli nie podoba Ci się coś w swoim wyglądzie i możesz to zmienić, to to zrób. Zmotywuj się i zacznij działać. Na oponkę, płaski tyłek czy za dużą wagę są sposoby. Ty już wiesz jakie 😛

A jeżeli nie mogę czegoś zmienić to co?

Zaakceptuj ten fakt. Nikt nie jest doskonały i nie ma idealnego ciała.

Sam mam nieproporcjonalnie długie ręce i nogi w porównaniu do reszty ciała. To jest coś, co kiedyś mocno mi we mnie przeszkadzało, ale z czasem nauczyłem się to akceptować, a nawet zamieniłem w korzyść.

Dzięki temu, że mam dłuższe kończyny mam większy zasięg w szermierce i daje mi to sporą przewagę 🙂

Nigdy nie osiągniesz szczęścia, jeżeli nie zaakceptujesz tego, kim jesteś i tego, jak wyglądasz. Dlatego zmieniaj, co możesz, a czego nie możesz zmienić, zaakceptuj.

#2 Bądź pewniejsza siebie

Pewność siebie jest ważna. Podkreślałem to i będę podkreślał wielokrotnie. Wpływa ona na to, jak jesteś postrzegana przez innych ludzi, na Twoją sprawczość i poczucie szczęścia.

Osiągnięcie pewności siebie nie jest proste, ale możliwe. Co zrobić, by być pewniejszą siebie?

Trzeba stawiać krok po kroku w kierunku swoich celów. Odważyć się. Ryzykować. Zacząć robić nowe rzeczy. Nie bać się poznawać nowych ludzi.

Nie musisz od razu zaczynać od wielkich rzeczy – niech będą one drobne. Jeżeli masz jakiegoś współpracownika, który ciągle chce czegoś od Ciebie – odmów mu i powiedz, że jesteś zajęta. Jeżeli, jakaś dziewczyna jest dla Ciebie niemiła, Ty też bądź dla niej nie miła. Nie wszyscy muszą Cię lubić.

Gdy, będziesz umiała sobie poradzić z rzeczami, które Cię stresują Twoja pewność siebie wzrośnie.

A to pomoże Ci uwierzyć, że możesz wszystko. Bo możesz!

#3 Nie poświęcaj całej siebie dla faceta

Nie zliczę, ile razy widziałem, jak zakochana dziewczyna nagle porzucała całe swoje dotychczasowe życie i dostosowywała się do ,,swojego księcia na białym koniu”. Żeby było żałośniej ten już tak nie robił.

Moja koleżanka przestała chodzić na swoje ulubione zajęcia, bo jej misio uważał, że to głupie i ,,kobiecie” nie przystoi zajmować się ,,takimi rzeczami”. Przyjaciele i znajomi też poszli szybko w odstawkę – zwłaszcza Ci męscy. Przecież, gdy ma się chłopaka, to już nie można spotykać się sam na sam z kolegą. Prawda?

To skutkowało tym, że gdy książę okazał się zwykłym chamem i burakiem, to taka dziewczyna orientowała się, że jest w tragicznej sytuacji. Oprócz swojego ,,misia” nie ma już nikogo ani niczego i kurczowo trzymała się swojego ,,misia”. Nawet, jak ją źle traktował.

Znam dziewczyny, które w takiej sytuacji tkwiły latami. Dlatego proszę Was i tutaj naprawdę mocno apeluję:

Związek nie oznacza, że masz poświęcić całą siebie dla tej drugiej osoby. W prawdziwym związku poświęcacie się oboje, ale nie zatracacie tego kim jesteście i nie porzucacie swoich przyjaciół. Nawet, jak ta druga osoba jest zazdrosna i tych przyjaciół nie lubi. A może zwłaszcza.

#4 Nie bądź księżniczką

Wiem. Wiem…

Fajnie jest być traktowaną, jak księżniczka i w pełni na to zasługujecie. Tylko gorzej, jeżeli to dla Was codzienność – jeżeli uważacie się za księżniczkę i wszyscy mają dostosować się do Was. Dziewczyna, która uważa się za księżniczkę, to zło w czystej postaci, już Wam mówię dlaczego:

– księżniczka ma bardzo roszczeniową postawę wobec życia, za którą nic nie stoi. Wymaga od innych, od życia, ale nie wymaga niczego od siebie. Uważa, że należy się jej coś z racji swojego wyglądu, czy tego kim jest.

– księżniczce brakuje inicjatywy. Taka dziewczyna będzie czekała, aż to facet ogarnie jej życie, aż facet zadba o jej finansową przyszłość (przecież ona przecież nie ma głowy do finansów), aż facet ją gdzieś zaprosi itd.

Naprawdę życzę Wam tego, żeby Wasi faceci widzieli w Was nie księżniczkę, ale partnerkę. Wtedy będziecie dla nich o wiele cenniejsze i to wtedy będą chcieli się z Wami ożenić.

Bo wiecie, my, chcemy spędzić życie, nie z kimś, kto jest ciężarem i czy z niczym sobie nie radzi. Chcemy je spędzić z kimś, kto weźmie razem z nami na barki trudy życia i będzie wędrował ramię w ramię.

#5 Rozwijaj się

Pewnie Cię nie zdziwię mówiąc, że złe nawyki wstrzymują Twój rozwój. Może warto wyrzucić jakiś ze swojego życia?

Dobrą metodą na złe nawyki jest zastąpienie złego nawyku, jakimś dobrym. Jeżeli za mało się ruszasz, to może zapisz się na jakąś zumbę lub zacznij biegać? Endorfiny, poprawa sylwetki i poczucie, że coś się dla siebie robi, sprawią że będziesz szczęśćliwsza.

Ale możesz pójść głębiej…

Twoim złym nawykiem mogą być powroty do kogoś, kto sprawia, że czujesz się gorzej, kogoś, kto Cię powstrzymuje popychać naprzód. Zmiany takie, jak odejście od tej osoby, mogą wpłynąć na całe Twoje życie i sprawić, że pojawi się więcej pozytywnych rzeczy w Twoim życiu.

<<<>>>

Mam wielką nadzieję, że nie odbierzecie tego artykułu, jako przejawu arogancji. Pomimo, że spędziłem z Wami tyle czasu, to nigdy w życiu nie powiem, że jestem w stanie Was zrozumieć…

Dlatego wolę się ubezpieczyć 😛

Pzdr,

Dawid

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak to jest być kimś innym?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest być kimś innym? Kimś, kto wydaje się od nas lepszy. Kimś, kto miał...

Zamknij