Menu Zamknij

Cechy podróżnika – 10 cech doświadczonego podróżnika

podróżnik

Siedzieliśmy ostatnio ze znajomymi na bulwarach nad Wisła i rozmawialiśmy o podróżach i przygodach, aż w końcu nasza rozmowa zeszła na cechy podróżnika.

Zaczęły wychodzić na jaw, różne śmieszne szczegóły z naszych podróży i co gorsza, pojawiły się również dowody w postaci zdjęć. Niektóre były naprawdę mocne 🙂

Przed Wami efekt tamtej rozmowy. Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, będziecie się bawić, równie dobrze jak ja, gdy go pisałem 😀

#1 Może spać w każdych warunkach

W swoich podróżach zdarzało się spać w różnych miejscach. Od standardowych miejsc takich jak samolot czy autobus, po pomniki i cmentarze. W końcu, nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się następna okazja, by się bezpiecznie przespać.

cechy podróżnika

#2 Ma w portfelu więcej zagranicznych monet niż złotówek

Niedawno poszedłem do piekarni i próbowałem zapłacić za świeże bułki. Zajrzałem do portfela w poszukiwaniu drobnych, a tam:

cechy podróżnika

Udało mi się znaleźć funty, korony czeskie i euro. Ale ze złotówkami miałem problem 😛

#3 Potrafi przejść kilkadziesiąt kilometrów dziennie

Gdy, masz tylko kilka dni na to, by zobaczyć całe miasto, musisz być gotowy na całodzienne chodzenie. Rekordową trasę zrobiłem w Londynie – wyszło aż 28 km. To więcej niż półmaraton!

Update: Rekord pobiłem w Al Doha – zrobiłem 36 km.

#4 Wie, jak podróżować za grosze

O tym, jak podróżować za grosze, napisałem cały artykuł i ebooka. Zerknijcie 🙂

Jak podróżować za grosze. Praktyczne wskazówki.

#5 Jeszcze nie wrócił z jednej podróży, a już planuje następną

Heh, tak miałem wracając autobusem z Wilna. Z ciekawości sprawdziłem, czy pojawiły się jakieś nowe tanie bilety i co zobaczyłem? Tanie bilety na weekend w Sztokholmie.

Już w autobusie powrotnym zacząłem wydzwaniać do znajomych, czy ktoś przypadkiem ktoś nie chciałby ze mną polecieć do Szwecji.

cechy podróżnika

#6 Nigdy nie błądzi

Może ,,chwilowo” nie wiedzieć, gdzie jest. Ale nigdy się nie zgubi 🙂

cechy podróżnika

Sam mam wprost ,,niesamowity” zmysł orientacji w terenie. Moi znajomi zawsze się zastanawiają, jakim cudem jestem w stanie dotrzeć tam, gdzie sobie zaplanowałem, skoro zawsze idę w przeciwnym kierunku niż powinienem xD

#7 Jeżeli powiesz mu o tanich biletach, to już pakuje walizkę

Pamiętam jak zadzwoniła do mnie przyjaciółka:

  • Dawid, są tanie bilety na Majorkę. Lecimy?

Zgadnijcie, kto już następnego dnia był spakowany i gotowy do drogi? 🙂

#8 Ma miliony opowieści z podróży

Oj, tak. Tych historii trochę się zebrało…

Pamiętam, jak kiedyś musiałem rozebrać się do samych bokserek i z plecakiem na głowie, przeprawiać się przez rzekę, a później bagno. Innej drogi nie było.

Albo jak przez totalny przypadek, poszedłem spać na starym cmentarzu z II Wojny Światowej i zauważyłem to dopiero rano! Albo, jak ukradli mi ubrania i musiałem wracać z plaży w Barcelonie do centrum miasta, w małym, różowym ręczniku…

cechy podróżnika

#9 Wie, że im lżejszy plecak, tym lepiej

Początkującym podróżnikom wydaje się, że im więcej rzeczy wezmą ze sobą na zapas, tym lepiej. Mnie podróże nauczyły, że 40% rzeczy, które ze sobą biorę, nigdy się nie przydaje. Zaczynając od za dużej liczby ubrań, a kończąc na gwizdku 🙂

cechy podróżnika

Jako, że nadmiarowy bagaż w podróży waży 10 razy więcej, to sam zabieram minimalną liczbę rzeczy. Moją listę rzeczy do spakowania na autostopową podróż, dostaniecie za darmo po zapisaniu się na newsletter.

#10 Zdejmuje buty, kiedy tylko może

Za każdym razem, jak jadę samochodem i wiem, że mam przed sobą co najmniej 2-godzinną podróż, zdejmuję buty i kropka.

Raz, że w ten sposób odpoczywają mi stopy, a dwa… Każdy, kto przeżył kilkunastogodzinną podróż w tych samych butach wie, jak bardzo przyjemnie skarpety potrafią pachnieć.

Pachną tak ,,niesamowicie”, że co bardziej wrażliwa niewiasta mogłaby paść nieprzytomna. Dlatego warto je wietrzyć tak często jak się da 🙂

cechy podróżnika

<<<>>>

To jest moja propozycja 10 cech doświadczonego podróżnika. A Ty byś jakieś dodał?

Pzdr,

Dawid

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
cele czerwiec
Moje cele na czerwiec

Cześć, Maj był dla mnie miesiącem przemyśleń. Nie tylko bardzo dużo się wydarzyło w moim życiu w maju, ale też...

Zamknij