Menu Zamknij

Co jest najważniejsze w życiu? Nie wiem…

szczęscie
Cześć,

Udzielił mi się ostatnio, jakiś taki filozoficzny nastrój i zacząłem myśleć o poważnych, życiowych sprawach. Patrząc sobie przez okno i popijając ciepłą herbatkę, zastanawiałem się nad tym, co dla mnie jest w życiu najważniejsze?

Do czego dążę? Co chcę osiągnąć? Co chcę po sobie pozostawić? Przyznacie sami, tematy nie najlżejsze.

Zazwyczaj biegnę przez życie, tak głęboko zanurzony w swoim codziennym rytmie i rytuałach, że widzęna 2 metry przed siebie. Nie staram się dojrzeć szerokiego obrazu w morzu drobnych czynności, które wykonuję na co dzień.

Bo po co? Jakie to ma znaczenie? Jeszcze się na coś spóźnię.

Dlatego rzadko kiedy znajduję czas na chwilę taką jak dzisiaj, kiedy to mogę zatrzymać się, zorientować, gdzie jestem, a nawet pomyśleć o tym, gdzie chciałbym być. Chwilę by zamiast na sprawach pilnych, ważnych tu i teraz, skupić się na sprawach istotnych, które wpłyną na całe moje życie.

Wnioski do jakich dzisiaj doszedłem, nie są może najbystrzejsze i powiedziałbym nawet, że są raczej sztampowe, a jednak ciągle o nich zapominam i uciekają mi w zabieganej codzienności.

Sprawy pilne wypierają, szersze spojrzenie i budzę się w homiczym kołowrotku, w którym biegnę bez sensu i nie posuwam się do przodu, a jedynie kręcę w kółko.

Dlatego siadłem na rogu kanapy, z parującym kubkiem w dłoni, wpatrując się przez okno na panoramę centrum Warszawy i zapytałem sam siebie:

– Co jest najważniejsze dla mnie?

Pustka.

Wiedziałem, co jest dla mnie ważne – przez głowę przymykały mi takie myśli jak: dziewczyna, przyjaciele, pasja, praca. Ale nie potrafiłem wyłonić tej jednej najważniejszej.

Wreszcie, zdałem sobie sprawę, że źle podchodziłem do pytania, nie od tej strony, co trzeba i powinienem zmienić perspektywę. Gdy to zrobiłem, do głowy wpadła mi myśl, na którą zdecydowanie szybciej wpadłby niejeden 5 latek.

– Brawo, Dawid. Jesteś zaiste genialny! – pomyślałem sobie sarkastycznie.

To co jest najważniejsze w życiu?

szczęscie

Bycie szczęśliwym i zadowolonym z siebie i z życia, przez jak najdłuższy okres czasu.

No to błysnąłem geniuszem co?

Tym stwierdzeniem rozwaliłem system i pewnie czytając padłeś ze śmiechu i żałości nad autorem tego wpisu.

– To, jest Twoim zdaniem odpowiedź na to, co jest najważniejsze w życiu? – mogłeś sobie pomyśleć.

– Tak – odpowiedziałbym, mądrze kiwając głową – Bo co, z naszej ludzkiej perspektywy, może być ważniejsze?

W zasadzie każdy cel do jakiego dążymy ma to sprawić. Nie ważne, czy spełniamy swoje marzenie o podróży dookoła świata, czy staramy się uszczęśliwić naszą drugą połówkę, czy nasze dziecko, wszystkie te działania wpływają na nasz poziom szczęścia i spełnienia w życiu.

A co zrobić, żeby być szczęśliwym?

To przemyślenia na kiedy indziej. Częściowo starałem się odpowiedzieć na to pytanie we wpisie ,,JAK STAĆ SIĘ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM? 4 RZECZY BEZ KTÓRYCH CI SIĘ TO NIE UDA?”

Dajcie mi znać co dla Was jest najważniejsze w życiu? Może ja się mylę? A może o czymś nie pomyślałem?

Pzdr,

D

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
ucieczka
Gdzie uciekłem?

Nie będę Wam kłamał czy owijał w bawełnę. Ja, od blogowania, zwyczajnie uciekłem… Spieprzyłem tak daleko, jak tylko mogłem, obiecując...

Zamknij