Menu Zamknij

Jak zebrać pieniądze na marzenia? Kilka praktycznych sposobów

finansowe aspekty marzeń

Zastanawiałeś się kiedyś, ile pieniędzy potrzebujesz, by spełnić swoje marzenia? Grube miliony?

Podam Ci jeden, ale bardzo konkretny powód, dlaczego warto sprawdzić, ile pieniędzy potrzebujesz, by spełnić swoje marzenia.

Sprawdzając wartość marzenia sprawiasz, że staje się ono realne!

To jest taki pierwszy mentalny krok, który powoduje, że marzenie przekształca się w coś realnego, w coś co jest osiągalne czyli cel. W momencie, w którym już wiesz, ile pieniędzy potrzebujesz na dane marzenie, możesz podjąć konkretne decyzje.

Wyobraź sobie, że zawsze marzyłeś o tym, by polecieć do Francji i spróbować ich wypieków piekarniczych, bo słyszałeś, że są niesamowite (to prawda). Co powinieneś teraz zrobić?

Sprawdź, po ile są bilety! Oszacuj, ile będzie Cię kosztował nocleg. Zastanów się, ile będziesz potrzebował pieniędzy na miejscu. Bum!

Właśnie Twoje marzenie o tym, by polecieć do Francji stało się realne. Wiesz już, ile pieniędzy potrzbujesz, by tam polecieć. Teraz to już jest coś na co wystarczy nałożyć czas realizacji i możesz je spełnić!

Jeżeli chcesz, to poniżej zamieszczam darmowy plik Excel, który pomoże Ci zrobić listę swoich marzeń, wycenić je oraz podać konkretną sumę, której będziesz potrzebował by spełnić swoje marzenia.

Darmowy kalkulator wyceniający marzenia. Kliknij by pobrać!

Stwórz fundusz marzeń

Twój fundusz marzeń, będziesz budował poprzez wykonywanie dwóch różnych operacji, które wspomogą Cię w realizowaniu swoich marzeń!

#1 Konto marzeń

Teraz praktycznie każdy bank pozwala, by w bankowości internetowej, założyć sobie subkonta o dowolnych nazwach. Skorzystaj z tej możliwości i załóż subkonto, które nazwiesz kontem marzeń.

Jeżeli masz taką możliwość, to pieniądze przelewaj na konto oszczędnościowe. Kokosów na nim nie zbijesz, ale każda dodatkowa złotówka przybliży Cię do realizacji Twoich marzeń.

Teraz najważniejsze: Ustal, ile jesteś w stanie co miesięcznie przelewać, na poczet swoich marzeń.

Tylko nie szalej! Lepiej będzie, gdy będziesz w stanie regularnie wpłacać tyle środków, ile zadeklarowałeś, niż jak będziesz wpłacał pieniądze nieregularnie zrywami.

#2 Słoik marzeń

Słoik marzeń w przeciwieństwie do Twojego konta marzeń, będzie fizyczną manifestacją tego, że odkładasz na marzenia.

Z czasem jak będzie się zapełniał, będziesz miał coraz większą motywację, by odkładać, bo zobaczysz efekty Twoich działań. Postaw go w centralnym miejscu i wrzucaj wszystkie drobne, jakie zostaną Ci codziennie w portfelu.Jakie życie chcesz przeżyć?

A Ty jakie masz sposoby na zebranie pieniędzy na marzenia?

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
wolność finansowa
Jak osiągnąć wolność finansową?

Wolność Finansowa   O idei wolności finansowej usłyszałem już ładnych kilka lat temu. Z niepozornej amerykańskiej książki ,,Bogaty ojciec, biedny...

Zamknij