Menu Zamknij

Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie cz. III

jak żyć
Cześć,

Tym razem, to ostatnia odsłona mojego cyklu artykułów pt. ,,Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie” Następnym razem, mocno się zastanowię przed obiecaniem Wam tylu porad, ile mam lat 😀

Nie mniej cieszę się, że to zrobiłem. Te wpisy wpłynęły na krystalizację zasad jakimi się kieruję i jeszcze raz przypomniałem sobie, co jest dla mnie najważniejsze.

Po Waszych komentarzach widzę, że te rady podobają się również i Wam. dlatego myślę, że od czasu do czasu będę pisał artykuły w podobnym stylu 🙂

Ale przejdźmy do sedna. Oto ostatnie 7 porad na niesamowite życie:

#19 Wygraj w życie

 

Masz tylko jedną szansę, na to by wygrać w życiu. Abstrahując od tego w co wierzysz, ostatecznie wszyscy kiedyś umrzemy i to od nas zależy, czy umierając powiemy sobie:

To był kawał niesamowitego życia. Nie żałuję swoich wyborów i jestem dumny z tego kim byłem i jak się zachowywałem.

Jeżeli chcesz więc wygrać w życie dowiedz się co to dla Ciebie oznacza. W tym celu wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie (ten cytat nigdy się nie nudzi):

– Co dla Ciebie oznacza udane życie i co chcesz w nim osiągnąć?

Ja już wiem. A Ty?

#20 Zaakceptuj siebie takim jakim jesteś

 

Nie jestem idealny. Nigdy nie będę tak przystojny jak Brad Pitt, czy też umięśniony jak Arnold Schwarzenegger.  Co widać na załączonym obrazku (klik) 🙂

Ale nie potrzebuję tego. Znam swoje niedoskonałości, nauczyłem się z nimi żyć, a nawet je wykorzystywać. Wiem, że pewnych rzeczy nie da się zmienić i akceptuję ten prosty fakt.

Zmieniam w sobie tylko to, co zmienić jestem w stanie i co chcę zmienić. Tyle mi wystarcza, by zaakceptować siebie w całości. Może nawet za bardzo 😛

Zaakceptowanie siebie takim jakim jestem, jest szczególnie ważne, gdy chcemy…

#21 Polub siebie

 

Na tym punkcie się trochę zaciąłem. Próbuję wymyślić powody, które dobitnie pokazałyby Ci, jak bardzo ważne jest, żeby siebie lubić, ale wychodzą mi jakieś banały. I to takie baniulaste banały 🙂

No trudno. Podzielę się nimi z Tobą:

Jeżeli zaakceptujesz i polubisz siebie takiego jakim jesteś, to będziesz miał wysokie poczucie własnej wartości.

Posiadanie wysokiego poczucia własnej wartości wpływa na Twoją pewność siebie, która jest potrzebna, by podejmować ryzykowne decyzje, nie bać się wyzwań i realizować swoje marzenia i cele.

A bez spełniania marzeń nie ma niesamowitego życia 🙂

#22 Inwestuj w siebie

 

Planuję całe życie się rozwijać. Być wiecznym studentem życia i uczyć się nieustannie czegoś nowego. W końcu świat jest taki piękny i niczym nieograniczony.

Nie chcę osiąść na laurach i pewnym momencie stwierdzić, że wiem wszystko o życiu, co powinienem wiedzieć i zastać się w swoich poglądach. Nie chcę mówić tak jak starzy ludzie, że świat był lepszy, kiedy ja byłem młody bo…

Chcę, żeby mój mózg był nieustannie młody i chcę mieć taką pasję do życia jak teraz. W końcu świat jest tak duży i skomplikowany, że nie powinno się zamykać na nową wiedzę czy możliwości.

 

#23 Zacznij ćwiczyć

 

To może się wydawać błahostką, ale aktywność fizyczna pełni w moim życiu bardzo, ale to baaaaaaardzo ważną rolę. Nie tylko sprawia utrzymuje mnie w dobrym zdrowiu, ale także wpływa na moją kondycję, pewność siebie czy wygląd oraz humor 🙂

Oprócz tych niewątpliwych zalet, sport wpływa także na mój mózg. Odkąd regularnie ćwiczę, to widzę znaczną poprawę w szybkości mojego myślenia i kreatywności. A w mojej pracy to jest bardzo ważne.

Więcej o tym jak w łatwy sposób wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia pisałem w artykule 7 nawyków zdrowego człowieka. Sprawdź czy je masz!(klik).

#24 Przekraczaj strefę komfortu

 

Na co drugim blogu o rozwoju osobistym, można znaleźć artykuł mówiący o przekraczaniu własnej strefy komfortu. Gdyby nie to, że wiem jakie to jest ważne, to pewnie wymiotowałbym za każdym razem, gdyby ktoś powiedział strefa komfortu. Tyle razy o niej czytałem 🙂

Na szczęście, jestem świadomy, jak ważne w moim życiu było jej przekraczanie i mówię to bez cienia ironii czy mdłości. Wiele w moim życiu się zmieniło, dzięki temu, że robiłem rzeczy, które były dla mnie bardzo stresujące i niekomfortowe.

Obecnie moja strefa komfortu jest tak olbrzymia, że ciężko mi wyczuć, gdzie się ona kończy. Moje granice niemożliwości, zostały mocno przesunięte i mało co jest w stanie sprawić, bym się zestresował.

To fascynujące uczucie, bo człowiek ma wrażenie, że może osiągnąć wszystko i niczego się nie boi.

Trochę pisałem o tym w artykule Jak pokonałem strach i zacząłem spełniać marzenia?(klik)

#25 Sukces jest nieistotny, jeżeli nie masz go z kim dzielić.

 

Wielu z nas się wydaje, że sukces jest najważniejszy w życiu, ale tak szczerze Ci powiem, że sukces bez osoby, z którą mógłbyś go dzielić jest nieistotny.

Owszem, wygrana cieszy człowieka, ale ja jestem znacznie bardziej szczęśliwy, jeżeli mogą swoje wygrane dzielić z kimś innym, wiedząc, że ta osoba cieszy się moimi sukcesami równie mocno jak ja. I odwrotnie.

Nie ważne jak wiele odnosisz sukcesów, nigdy Ci nie uwierzę, że lubisz wracać do pustego domu, w którym jesteś tylko Ty i Twój sukces.

 

To by było na tyle

 

W końcu udało mi się zakończyć ten cykl. Daj mi znać, która część podobała Ci się najbardziej. Pierwsza, druga czy trzecia 🙂

Która rada najbardziej Ci się spodobała? Może znasz jakąś, którą chciałbyś dodać do mojej listy?
P.S.

Pozostałe rady możesz przeczytać tutaj:

Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie.

Jak żyć 25 porad na niesamowite życie cz. II

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak żyć
Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie cz. II

Cześć, Ten artykuł jest kontynuacją poprzedniego wpisu Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie. Podam w nim kolejne 8 rad...

Zamknij