Menu Zamknij

Q&A czyli Liebster Blog Award

LIEBSTER BLOG AWARD

Zazwyczaj nie bawię sięw żadne łańcuszki. Uważam, że nie jest to ani śmieszne, ani ciekawe. Ale Liebster Blog Award, to moim zdaniem coś zupełnie innego. To ciekawa inicjatywa, która pomaga wypromować młode blogi (mój niewątpliwie do nich należy) oraz pozwala czytelnikom poznać blogera od innej, bardziej ,,ludzkiej” strony.

Dlatego, kiedy zostałem nominowany do tej ,,nagrody” przez Dominikę Wrońską, która prowadzi stronę trickymind.pl, postanowiłem dołączyć do tej inicjatywy. Jeżeli jeszcze nie widzieliście bloga Dominiki, to serdecznie zachęcam Was do jego odwiedzenia. Znajdziecie tam artykuły z psychologii, coachingu oraz dążeniu do szczęścia. No dobrze, zabawę czas zacząć!

 

Czym jest Nominacja do Liebster Blog Award?

 

„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na jedenaście pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im jedenaście pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

 

 

Moje odpowiedzi

 

 1. Dokąd wyruszysz w wymarzoną podróż?

Najprościej, byłoby powiedzieć, że marzę o podróży dookoła świata, ale to nie byłoby uczciwe. Myślę, że obecnie najbardziej marzą mi się Stany Zjednoczone i zwiedzenie tego kraju wzdłuż i wszerz. Fascynuje mnie amerykański sen oraz nastawienie amerykanów do życia. A poza tym chciałbym poznać kraj mojego urodzenia.

 1. Czego życzysz sobie w 2016 roku?

W 2016 roku chciałbym osiągnąć wszystkie założone przeze mnie cele, a jest ich 24. Nie będzie to łatwe, ponieważ większość moich celów wymaga całego roku, by zostać zrealizowana. O tym, jak mi idzie możesz w każdej chwili przekonać się na stronie o mnie.

 1. Skąd pomysł na Twojego bloga?

Blog zrodził się z moich zainteresowań i pasji takich jak: rozwój osobisty, wolność finansowa, zdrowy styl życia, pisarstwo. Nie udało mi się znaleźć jeszcze bloga, który łączyłby wszystkie te tematy, dlatego postanowiłem, że założę własny.

 1. Gdzie szukasz inspiracji do napisania swoich tekstów?

Wszędzie. Z inspiracjami tojakoś nigd nie miałem problemu. Gorzej z ich wykorzystywaniem. Mam tak niesamowicie dużą liczbę pomysłów, że bardzo ciężko jest mi skupić się na jednym. Z tego co zauważyłem, to najwięcej pomysłów wpada mi do głowy na spacerach, podczas których zwykle słucham podcastów.

 1. Jesteś raczej typem nocnego marka czy rannego ptaszka?

Ani to ani to. Myślę, że jestem raczej po środku. Lubię pracować zarówno rano, jak i wieczorem. Chociaż muszę powiedzieć, że ostatnio wolę zaczynać pracę rano. Ma to olbrzymi wpływ na cały mój dzień.

 1. Co lubisz w sobie najbardziej?

Poczucie humoru. Tutaj co poniektóre osoby mogą się ze mną sprzeczać. Ale poczucie humoru wybawiło mnie już z wielu pewnych katastrof i pozwala w dalszym ciągu przetrwać te trudniejsze momenty w życiu.

 1. W jaki sposób relaksujesz się po ciężkim dniu?

To jest takie moje małe zboczenie, ale uwielbiam wtedy oglądać szkolenia na różne tematy. Od tego jak inwestować na giełdzie, po szkolenia dotyczące gotowania. Uspokajają mnie i odciągają umysł od bieżących spraw. No i oczywiście przy okazji czegoś mnie uczą 🙂

 1. Jaki jest Twój sposób na dobry początek dnia?

Nie wyobrażam sobie poranków bez wypicia przynajmniej koktajlu smoothie. Dzięki nim jestem pełny energii na cały dzień i wypełniam swoje cele zdrowotne.

 1. Co Cię najskuteczniej motywuje do działania?

Sukcesy moich przyjaciół. Jestem typem, który lubi rywalizować i gdy widzę, że inni odnoszą sukcesy, to motywują mnie do bardziej wytężonej pracy i do przekraczania swojej strefy komfortu. Dlatego wszystkim swoim przyjaciołom życzę zawsze jak najlepiej.

 1. Co robisz aby ćwiczyć swój mózg? 

Żadnych specjalnych ćwiczeń ,,mózgowych” nie robię. Ale widzę, że muszę zacząć 🙂

 1. Czy jest coś czego od dawna chcesz się nauczyć, ale nigdy nie możesz zorganizować na to wystarczającej ilości wolnego czasu – jeżeli tak, to co to jest?

Rzeczywiście, jest taka jedna umiejętność, której zawsze chciałem się nauczyć, ale zawsze jakoś brakowało mi na nią czasu. Tym czymś jest szermierka historyczna. Ale nie taka na szpady, tylko na prawdziwe miecze. Od zawsze chciałem nauczyć się walczyć mieczem i pewnie to pragnienie już ze mnie nie wyrośnie.

 

Do Liebster Blog Award nominuję …. (cisza pełna napięcia)

https://btth.pl

http://bookendorfina.blogspot.com

http://www.gothamwdeszczu.com.pl

http://zorganizowani.com

http://poligon-domowy.blogspot.com

http://oszczednicka.pl

http://vermilionstylee.blogspot.com

http://www.createyourhealth.pl

http://www.langes.pl

http://www.jarkers.pl

http://gradowa.pl

 

Moje pytania do Was:
 1. Kim jesteś i czym się zajmujesz?
 2. Jakie jest Twoje największe marzenie?
 3. Co robisz żeby je osiągnąć?
 4. Jakie jest Twoje ulubione danie? (najlepiej z przepisem)
 5. Twoja ulubiona książka to?
 6. Co Cię najbardziej pociąga w podróżach?
 7. Co jest dla Ciebie najważniejsze w blogowaniu?
 8. Gdzie szukasz inspiracji?
 9. Co możesz poradzić początkującemu blogerowi?
 10. Jak oceniasz swoje umiejętności zarządzania pieniędzmi?
 11. Co byś powiedział młodszemu sobie?

Mam nadzieję, że włączycie się do zabawy i trochę bardziej Was poznam.

To by było na tyle 🙂

Myślę, że moje odpowiedzi na powyższe pytania pozwoliły Ci chociaż trochę mnie poznać. Chętnie sam dowiedziałbym się czegoś o Tobie. Dlatego zachęcam Cię do Twoich własnych odpowiedzi w komentarzach.

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak napisać CV
Jak napisać CV i uniknąć błędów, które popełnia większość ludzi?

Jak napisać CV i uniknąć błędów, które popełnia większość ludzi?? Moje pierwsze CV było bardzo zabawne (z dzisiejszej perspektywy). Jestem pewien,...

Zamknij