Menu Zamknij

Czemu nie wiesz, o czym marzysz?

o czym marzysz

Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Ci o czymś, co mnie osobiście bardzo zaskoczyło. Tak baaaaaaardzo przez wiele a. 🙂 Wyobraź sobie, że większość ludzi zapytana o to, o czym marzy, nie ma zielonego pojęcia, co odpowiedzieć.

Jak to możliwe!?

Całe życie byłem przekonany, że ludzie wiedzą o czym marzą i jeśli nie realizują swoich marzeń, to codzienność i brak wiary, że wystarczy chcieć. A tu proszę! Niespodzianka – większość ludzi nie ma pojęcia o czym marzy!

Doświadczenie na ten temat przeprowadził Bartek Popiel w Krakowie. Ustawił się z kamerą na starówce i zaczął zadawać każdemu przechodniowi jedno proste pytanie: O czym marzysz?

Po chwili zastanowienia i udzieleniu odpowiedzi, Bartek zadawał im kolejne pytanie: A co robisz, by spełnić swoje marzenia? 

Jak myślisz jaka była najczęstsza odpowiedź? Nic. Zupełnie nic. Większość ludzi nic nie robi, by spełnić swoje marzenia. I ten fakt jest dla mnie najbardziej smutny.

Po obejrzeniu tego filmu sam spróbowałem zrobić podobne doświadczenie i odbyłem pewnie już z setkę rozmów ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną, a nawet obcymi ludźmi. Jak się okazało, większość potrzebowała sporej chwili, by zastanowić się o czym marzy.

Do tej pory wydawało mi się, że inni mają tak jak ja – czyli, mają swoje marzenia mocno wyryte w sercu, że obudzeni o 2 w nocy są w stanie je wyrecytować, jak gimnazjalista inwokację 🙂

Dlaczego warto wiedzieć o czym marzysz?

No właśnie. Po co znać swoje marzenia? Czy to rzeczywiście takie istotne, by wiedzieć, co chciałoby się w życiu przeżyć lub do czego się dąży? 

Oczywiście, że tak! Jeżeli nie wiesz gdzie chcesz dotrzeć, to gdziekolwiek poniesie Cię droga, tam zostaniesz. Czasami trafisz do miasta swoich marzeń, ale o wiele częściej Ci się to nie uda.

Natomiast, jeżeli będziesz wiedział gdzie zmierzasz, to Twoje działania będą znacznie skuteczniejsze (bo będą skoncentrowane) i dojdziesz tam gdzie pragniesz ponieważ zmienią się Twoje filtry percepcyjne. Twoja podświadomość zacznieskupiać się na tych rzeczach, które są dla Ciebie ważne i taka zmiana otworzy Ci oczy na nowe możliwości.

Zacznij marzyć!

,,Jeżeli możesz o czymś marzyć możesz to osiągnąć.”

Zig Ziglar

Usiądź wygodnie w Twoim ulubionym miejscu, przykryj się kocem, nalej sobie ciepłej herbaty i oddaj się marzeniom. Pomyśl, co chciałbyś w swoim życiu zrealizować i jak chciałbyś żeby ono wyglądało. Nie bój się całkowicie odpłynąć i każdy nawet najdziwniejszy pomysł zapisuj!

Jeżeli nie lubisz wizualizacji, to przeczytaj artykuł o liście 100 rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Na pewno Cię zainspiruje! 🙂

Zacznij działać!

“Nie musisz być wielki żeby zacząć, ale musisz zacząć by być wielki”.

Zig Ziglar

Odkryłeś swoje marzenia? Nie? To wracaj do poprzedniego paragrafu! Tylko nie oszukuj 😛

No dobrze wiesz już o czym marzysz. To teraz przechodzimy do działania. Poniżej znajdziesz listę artykułów, które pomogą Ci ruszyć z miejsca i zacząć zamieniać swoje marzenia w realne i możliwe do osiągnięcia cele. Trzymam kciuki!

Moja lista marzeń

Jeśli chcesz zobaczyć moją listę marzeń spełnionych i tych, które są jeszcze przede mną to kliknij tutaj.

 

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 złotych zasad blogowania. Pierwsze urodziny bloga :-)

Cześć, Nie mogę w to uwierzyć, ale minął już ponad rok, od kiedy po raz pierwszy wystartowałem z blogiem Marzenia...

Zamknij