Menu Zamknij

25 HACKÓW PODRÓŻNICZYCH, KTÓRE PRZYDADZĄ SIĘ KAŻDEMU

– To jakie masz podróżnicze hacki? – zapytał.

– A wiesz… przez te lata wędrówki, trochę się ich nazbierało. Mógłby powstać z tego niezły artykuł! – odpowiedziałem w zadumie.

– No to czemu jeszcze go nie napisałeś?! Na pewno taki artykuł przyda się wielu Twoim czytelnikom!

– Jakim cudem wcześniej na to nie wpadłem?!

Właśnie w taki sposób tworzą się najlepsze artykuły. Bierzcie i korzystajcie z moich hacków wszyscy, któzy to czytacie 🙂

Małe info dla czepialskich:

To, co nam się wydaje oczywiste, proste i znane, dla innych może już takie nie być. Wszystkich czepialskich proszę o przemyślenie tego faktu i dodanie swoich sposobów ;-P

25  hacków podróżniczych

#1 Wiesz, jakie miejsce w samolocie ma najwięcej miejsca na nogi? Są to miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym, które są zazwyczaj w połowie samolotu.

#2 Podczas odprawy warto mieć naklejkę „fragile” – obsługa nie rzuca wtedy Twoim plecakiem, jak workiem kartofli. Podobno 🙂hacki podróznicze

#3 Gdy szukasz biletu, to rób to zawsze w trybie incognito – dzięki temu cena Twojego biletu nie będzie ,,magicznie wzrastała” za każdym razem, kiedy ją sprawdzasz.

#4 Podpisz walizkę i włóż gdzieś do niej swoje zdjęcie z żoną i dziećmi – masz większe szanse, że Twoja walizka zostanie zwrócona, gdyby coś się stało.

#5 Udostępniaj lokalizację przez google maps – Wyruszasz na Eurotripa i rodzina chciałaby wiedzieć na bieżąco gdzie jesteś? Snap i google mapy świetnie w tym pomagają. A że teraz za Internet mobilny płacimy tyle samo w Polsce i UE, to żyć nie umierać.

#6 Nigdy nie trzymaj wszystkich pieniędzy w jednym miejscu – rozumie się samo przez się. Ja trzymam zawsze parę banknotów w skarpecie.

#7 Mapy google można pobrać, jak mamy wifi i korzystać z nich offline – dzięki temu będziesz miał mapę i nawigację bez Internetu.

#8 Mapa tanich noclegów – chłopaki z Paragon w podróży wykonali genialną robotę i zebrali mapę tanich lub darmowych noclegów, z których można korzystać będąc w obcym miejscu.

#9 Hitchwiki – moje największe odkrycie. Znajdziesz tam nie tylko informacje, jak wydostać się z danego miasta i gdzie łapać stopa, ale także informacje o jedzeniu, kanarach czy dobrych miejscówkach do spania.

#10 Podcasty na nudę – Czekasz w kolejce na odprawę? A może w kolejce do jakiegoś zabytku? Zamiast bez sensu tracić czas warto posłuchać podcastów! Czym są podcasty i dlaczego warto ich słuchać? Więcej tutaj.

#11 Przed wyjazdem warto wysłać na swojego e-maila kopie najważniejszych dokumentów (paszport, dowód osobisty, legitymacja, prawo jazdy itp.) Gdy zgubisz dokumenty lub Ci je ktoś ukradnie, będziesz dziękował Bogu, że to zrobiłeś. Znacznie skraca formalności w ambasadzie.

#12 Wydrukuj kopie swoich dokumentów – tak samo jak wyżej.

#13 Przed wyjazdem zrób fotkę swojego plecaka jeżeli zgubią go na lotnisku dużo łatwiej go będzie znaleźć. Niestety, takie rzeczy się zdarzają.

#14 Wszystko w plecaku ma być jak najlżejsze – ciężki plecak, to trudna podróż. Trust me on this one.

#15 Ręcznik z mikrofibry – szybko schnie i zajmuje mega mało miejsca. Jeden z lepszych moich patentów na zmniejszenie wagi plecaka.

#16 Etui na okulary – przyda Ci się do przechowywania kabli i ładowarek, które łatwo się plączą i trudno je wyjąć z plecaka.

hacki podróznicze

#17 Lista rzeczy niezbędnych do spakowania – ile to razy wybrałem się z ciężkim plecakiem z rzeczami, które koniec końców okazały się nie potrzebne. Teraz już nie bawię się w ceregiele i mam specjalną listę, która pomaga mi zabrać tylko to, czego naprawdę potrzebuję. Do pobrania za darmo po zapisie na newsletter.

Pobierasz?

Zapisz się na newsletter i pobierz te wszystkie rzeczy. Szanuję Twoją prywatność i nie wysyłam SPAMU 🙂

#18 Sposoby na szybkie przedostanie się przez lotnisko – taka mała autopromocja 🙂

#19 Każde metro ma darmową mapkę, która pokaże Ci jak się po nim poruszać

#20 Free walking toury – przyjdź na darmowe wycieczki po mieście. Praktycznie w każdym europejskim mieście. Więcej informacji w tym artykule.

#21 Zdejmuj buty zawsze, gdy masz okazje – o tym, dlaczego warto to robić, napisałem w artykule 10 cech doświadczonego podróżnika. Sprawdź czy je masz.

#22 Zabierz ze sobą notebook lub tableto-laptop – dla mnie takie małe urządzonko jest konieczne w blogerskim fachu. Dodatkowo przydaje się do ładowania komórki, przerzucania zdjęć oraz robienia screenów przydatnych artykułów blogowych. A i do czytania książek też jest dobry 🙂

#23 Wpadnij do informacji turystycznej – dadzą Ci darmową mapkę miasta, powiedzą, co warto zobaczyć z ich perspektywy oraz załatwią hostel, jak ładnie poprosisz 🙂 Więcej w tym artykule.

hacki podróznicze

#24 Rób regularnie backupy – trzymaj swoje zdjęcia na dysku googla i zawsze, gdy będziesz miał WiFi synchronizuj zdjęcia.

#25 Naucz się angielskiego – każdy z poniższych hacków jest przydatny, ale moim najlepszym hackiem jest znajomość angielskiego. Nie macie pojęcia, ile razy angielski wybronił mnie nawet z najgorszych sytuacji. Jeżeli chcecie podróżować po całym świcie, to koniecznie nauczcie się przynajmniej porozumiewać w tym języku.

To jest 25 moich hacków podróżniczych. Czegoś w tej mojej liście brakuje? Podziel się swoimi sposobami w komentarzu.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że na to zasługuje, to bardzo byś mi pomógł, gdybyś dał mu like lub udostępnił. Dodatkowo, jeżeli nie zrobiłeś tego jeszcze to zapisz się na fanpage’a Marzenia w cele (uwaga link).

Z góry dzięki,

Dawid,

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
czytanie książek
Jak znaleźć czas na czytanie książek? 5 sposobów, które pozbawią Cię wymówek

Cześć, ,,Nie mam czasu na czytanie książek” Zastanawiam się, ile razy w swoim życiu słyszałem te krótkie zdanie i nie...

Zamknij