Menu Zamknij

To jak się w końcu spełnia te marzenia?

spełnianie marzeń

– To jak się spełnia te marzenia, panie ekspert? – powiedział na poły ironicznie, na poły poważnie.

– Bardzo prosto i trudno jednocześnie – odpowiedziałem w podobnym tonie.

– To Ci dopiero filozoficzna odpowiedź. Rozwiń swoją myśl Seneko – nie poddawał się.

Aby spełnić swoje marzenia musisz być jak górski strumień, który w dolinach zamienia się w rwącą rzekę – odpowiedziałem wrednie.

Zaczęliśmy się śmiać.

– No dobra wygrałeś – powiedział dalej się uśmiechając. – Ale teraz pytam poważnie: Jak Ty to robisz, że realizujesz swoje marzenia? Co jest Twoim zdaniem najważniejsze przy realizacji marzeń?

Dostałem dwa dobre pytania i chociaż przez głowę przeleciało mi kilkadziesiąt możliwych odpowiedzi, to szukałem tych najlepszych.

– Wiesz – zacząłem powoli – jeżeli chodzi o marzenia to moim zdaniem najważniejsze jest uświadomienie sobie, że one są REALNE i MOŻLIWE DO SPEŁNIENIA. Że to NIE są MRZONKI. A tak większość ludzi traktuje marzenia. Jako coś niemożliwego. Coś, co chcieliby osiągnąć, ale raczej im się to nie uda. Ale jak im ma się udać, jak oni nawet nie próbują?! – powiedziałem z frustracją.

– Co prawda, to prawda – powiedział rozsądnie – Powiedz mi tylko, czy taka świadomość wystarczy, żeby być skutecznym? spełnianie marzeńWystarczy wiedzieć, że marzenia są osiągalne i już? Pytam, bo zajeżdża mi tutaj kołczingiem i SEKRETEM.

– Oczywiście, że nie. Ale to już dużo zmienia. Zaczynasz dostrzegać i wykorzystywać przydarzające Ci się okazje. Nagle okazuje się, że spełnianie marzeń jest proste.

– Ok, ale jak Cię znam, to pewnie masz jakiś skomplikowany plan działania. Coś w stylu zamień marzenia w cele – zażartował.

– Śmiej się śmiej, ale tak… I to coś więcej. Dawno temu napisałem artykuł ,, Jak zacząć spełniać swoje marzenia? Poznaj 7 kroków, dzięki którym Ci się to uda! Ty wiesz, że to był pierwszy artykuł jaki napisałem na tego bloga?

– To był Twój pierwszy wpis? Nieźle.  Powiedz coś więcej o tych 7 krokach.

Okej. Te 7 kroków to:

K1 – Poznaj swoje marzenia i zrób listę marzeń Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, O czym marzysz? Zaskakująca prawda o marzeniach

K2 – Wybierz z tej listy marzenia, które zaczniesz teraz realizować Jak realizować cele? Mój schemat działania, 7 sposobów na to, by NAPRAWDĘ zacząć jutro

K3 – Zamieniasz te cele w SMART CELE. Wyznaczanie celów – Metoda S.M.A.R.T.

K4 – Dzielisz te cele na mniejsze części. 10 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW, które popełniasz wyznaczając cele

K5 – Zaczynasz działać. Jak pokonałem strach i zacząłem spełniać marzenia?, Jak odważnie żyć? – Filozofia just do it

K6 – Sprawdzasz, jak Ci idzie. Jak realizować cele? Mój schemat działania

K7 – Nie poddajesz się! Osiągnij swój cel numer 1 w mniej niż 100 dni. Sprawdź jak!

I to tyle.

– I to tyle? To przecież jeden z najbardziej skomplikowanych schematów jaki widziałem! Na samą myśl już mi się nie chce. To wygląda jak sporo pracy!

– Haha, tak się tylko wydaje. Ale jak chcesz to skrócę Ci to. Najważniejsze są 3 kroki:

K1 – wiesz czego chcesz.

K4 – dzielisz duże marzenia na małe.

K5 – robisz przynajmniej jeden mały kroczek każdego dnia.spełnianie marzeń

– Ok, to już brzmi bardziej jak coś dla mnie. Powiedz mi jeszcze o co chodzi z tym K4.

– No dobra…  Wiesz, że planuje zwiedzić cały świat. To duże marzenie i nie jest proste do osiągnięcia prawda?

– Tak. Nawet wydawałoby się, że dla przeciętnego człowieka jest ono niemożliwe.

– No właśnie. Większość ludzi odstrasza już sam ogrom tego marzenia, więc zazwyczaj na marzeniu się kończy. Co zrobiłem ja? Podzieliłem je na mniejsze części. Na 7 żeby być dokładnym. A te 7 części na jeszcze mniejsze części, które następnie realizuje.

– I co?  Jak Ci idzie?

– Teraz jestem na etapie zwiedzania całej Europy. Jeszcze tylko 2 Eurotripy dzielą mnie od zwiedzenia wszystkich krajów w Europie i będę mógł przejść na następny kontynent.

– Serio?! Zwiedziłeś już prawie całą Europę?

– No tak. Obczaj sobie zdjęcia na moim fanpage’u.

– Wow. Nie wiedziałem, że już tyle udało Ci się zobaczyć!

– Trochę świata zobaczyłem – wyszczerzyłem się – Te 3 kroki, które Ci opisałem, odpowiadają za 80% efektów, jakie odniesiesz. Dlatego są najważniejsze.

– Dzięki Dawid. Fajnie to wszystko przedstawiłeś. Like, jako zapłata będzie spoko? – zapytał żartobliwie.

– Haha, za dobrze mnie znasz!

<<<>>>

Moja lista marzeń

Jeśli Cię nie przekonałem, to tak na dowód zobacz moją listę marzeń spełnionych i tych, które są jeszcze przede mną (kliknij tutaj). Zrobiła się już z tego całkiem pokaźna lista.

Pzdr,

Dawid

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
zaręczyny
Faceci i zaręczyny. Wpis nieodpowiedni dla kobiet ;-P

Czytałem sobie spokojnie książkę, gdy nagle usłyszałem mocne pukanie. Kto próbuje do mnie wparować niezapowiedziany? - pomyślałem zdziwiony, idąc do...

Zamknij