Menu Zamknij

Nie mam z kim podróżować? Jak kogoś znaleźć?

towarzysz-eurotrip
Cześć,

Czasami dostaje od Was takie pytania:

,,Chciałabym/Chciałbym zacząć podróżować, ale nie mam z kim. Sama/Sam się boję. Co mógłbyś mi poradzić w tej kwestii? Gdzie kogoś znaleźć?”

Nie będę ukrywał, że mam sam też mam taki problem. Poszukiwanie ludzi, którzy wiedzą, że można podróżować po świecie, bez wydawania miliona monet jest żmudne i trudne.

W tym roku, sam, o mało co, nie pojechałem na Eurotripa. Miałem duży problem ze znalezieniem kogoś, kto mógłby i kto chciałby ze mną pojechać. Już zaczynałem rozpaczać, ale znacie mnie:

Nie poddaję się tak łatwo. Nawet jak jest ciężko, a nawet zwłaszcza, jak jest ciężko. Zacząłem się więc rozglądać za innymi opcjami. Wiedziałem, że któraś na pewno wypali.

towarzysz-eurotrip

W odpowiedzi na ogłoszenie odezwał się do mnie znajomy, znajomego znajomego, którego poznałem kiedyś na piwie. Napisał, że wraz z ekipą, rusza w podobną trasę do mojej i żebym się do niego odezwał, jeżeli chciałbym pojechać z nimi.

Zadzwoniłem, pogadaliśmy i wszystko pięknie. Trasa prawie identyczna z moją, warunki autostopowe, budżet jak najmniejszy. Idealnie!

Były tylko dwa problemy. Miałem pojechać z 10 osobową ekipą, która już była ze sobą zżyta i miałem autostopować z 10 osobową ekipą.

Autostop grupowy? Przecież to niemożliwe – myślałem.

Był jeszcze jeden, dosć istotny szkopuł. Na podjęcie decyzji miałem 2 godziny. Bo kupują bilety.

Wiecie, ja jestem spontaniczny (a przynajmniej wmawiam sobie, że jestem). Ludzi też się nie boję. Nawet, jeśli wiedziałem, że to mocno zżyta grupa i wszyscy się dobrze znają. Ufam innym podróżnikom, więc wpłaty pieniędzy na bilet nieznajomym też niespecjalnie się nie bałem. Ale bardzo nie lubię presji czasu i przymusu.

A jednak, kończąc rozmowę wiedziałem, że pojadę. Rozsądek, rozsądkiem, ale moja intuicja mówiła mi, że pojadę. Nawet nie musiałem nad tym myśleć, czy się zastanawiać. Po prostu wiedziałem, że wpłacę pieniądze i lecę. O resztę będę sią martwić później.

towarzysz-eurotrip

Tak oto znalazłem się w ekipie i mogłem rozpocząć moją trzecią Eurotripową przygodę!

Szukaj wszędzie

Próbuj do ostatniej możliwości! Nawet jeżeli wśród Waszych najbliższych znajomych nie ma kogoś, kto mógłby z Wami podróżować, to może warto poszukać gdzieś indziej?

Ja znalazłem towarzyszy podróży na swoim facebooku, ale gdyby mi się nie udało, to bym napisał post w specjalnych grupach jak np.:

Autostopowicze, czyli My.

Autostopowicze czyli MY 🙂 POCZĄTKUJĄCY

Podróżnik/Podróżniczka poszukiwani

Jeżeli i w tych grupach nikogo bym nie znalazł, to pewnie pojechałbym sam.

Tak jak Wam kiedyś pisałem w artykule Jak pokonałem strach i zacząłem spełniać marzenia? już nie pozwalam na to, by coś stało na drodze do spełnienia moich marzeń czy celów. W końcu marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Na koniec standardowo proszę Was o danie like’a oraz o udostępnienia. Jeżeli uważasz, że ten post na to zasługuje, to będę bardzo wdzięczny jeżeli go polubisz lub udostępnisz swoim znajomym. Bardzo mi to pomaga, nie tylko w rozwoju bloga, ale także pokazuje, że to o czym pisze się komuś przydaje. A to cenna wiedza 🙂

Pzdr,

Dawid

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
cechy geniuszy
Cechy geniuszy – masz jakąś?

- Wiesz, każdy z nas w głębi ducha wie, czego potrzebuje, by osiągnąć sukces. Droga do sukcesu jest prosta, chociaż...

Zamknij