postanowień noworocznych

7 błędów przez, które nie zrealizujesz swoich postanowień. Zobacz jakie popełniasz błędy!

Tak, ten rok będzie moim rokiem! W tym roku zmienię się i wykorzenię wszystkie złe nawyki.  Przestanę palić, pić, zacznę zdrowo się odżywiać, będę biegał, oszczędzał i … I co?

I nic. Co roku nic się nie zmienia.

W pierwszych tygodniach masz zapał do pracy nad sobą, nad zmianą swojego życia, ale im więcej czasu upływa tym bardziej codzienność Cię przygniata i w końcu porzucasz swoje cele.  Życie toczy się ciągle tym samym utartym przez Ciebie szlakiem.

W tym wpisie artykule 7 typowych błędów przez, które nie spełniasz swoich postanowień noworocznych. 

Gotowy? Zaczynamy!

7 typowych błędów przez które nie spełniasz swoich postanowień noworocznych

Błąd nr 1 – Prokrastynujesz

Brzmi poważnie, ale prokrastynacja to ciągłe odkładanie wszystkiego na później. Od jutra zacznę ćwiczyć, za tydzień zacznę się uczyć do egzaminu, później napiszę ten esej. Każdy z nas ma takiego wewnętrznego lenia, który każe nam przekładać wszystko na później.

Mi w tej chwili mój leń mówi, żebym się już położył i jutro dokończył pisanie tego tekstu, ale a szczęście mam za dobrą wenę, by poddać się jego podszeptom.

Jak przestać odkłądać wszystko na później? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Błąd nr 2 – Wszystkie cele wykonujesz jednocześnie

Wyobraź sobie, że uczysz się żonglowania. Do tej pory umiesz żonglować tylko 3 piłeczkami jednocześnie, a chciałbyś się nauczyć żonglować 7.

Czy w takim przypadku weźmiesz dodatkowe 4 piłeczki i zaczniesz od razu nimi podrzucać?

No właśnie. Zaczniesz dokładać po jednej piłeczce i jak będziesz się czuł pewnie ze zwiększoną ilością to dołożysz kolejną.

Tak powinien wyglądać plan realizacji Twoich celów. Nie zaczynaj wszystkiego od razu. Podziel najpierw cele na priorytety i te z wyższym priorytetem wprowadzaj do swojego życia, jako pierwsze.

Błąd nr 3 – Realizujesz nie swoje cele

Cel, który zaplanowałeś może być wynikiem presji, jaką na Tobie wywierają inni. To Ty chcesz mieć płaski brzuszek czy po prostu wszyscy na około Ci dokuczają, że za bardzo się przytyło? To Ty chcesz studiować na dwóch kierunkach czy Twoi rodzice?

Pomyśl czy te cele, które wypisałeś to na pewno są Twoje cele. Jeśli nie to możesz je od razu wykreślić. Nie będziesz miał odpowiedniej motywacji do pracy nad nimi.

Błąd nr 4 – Co roku realizujesz te same postanowienia

Czy Twoja kartka z postanowieniami noworocznymi przypomina tą?
postanowień noworocznych

Musisz naprawdę chcieć zrealizować dany cel. Jeżeli Ty nie czujesz prawdziwej motywacji i wypisujesz sobie takie same cele przez kilka lat to w tym roku przestań i wykreśl ten cel z tegorocznej listy postanowień.

Skup się na realizacji innych celów, które są dla Ciebie ważniejsze. To, że teraz odpuścisz ten cel nie znaczy wcale, że nie możesz się za niego zabrać w przyszłości.

Jak mawia Yoda: Do or do not. There is no try!

Błąd nr 5 – Efekty nie pojawią się od razu

Nie schudłeś, a przytyłeś. Pomimo treningu Twoje mięśnie nie wyglądają wcale na większe? Nie możesz oszczędzić nawet 100 zł? Nie od razu Kraków zbudowano.

Musisz przekonać swojego lenia, któremu nie chce się ruszać 4 liter, że efekty pojawią się, ale nie natychmiast.

Jeżeli Twój cel jest ambitny i trudny dla Ciebie to na satysfakcjonujące Cię wyniki będziesz musiał poczekać.

Błąd nr 6 – Czy znasz swoje dlaczego?

Co to zmieni, że będę znał powody dla których chcę dany cel zrealizować i je zapiszę?

Sporo! Przy realizowaniu obojętnie jakiego celu zawsze będziesz miał kryzysowy moment. Moment, kiedy nic Ci nie będzie się chciało.

To właśnie na takie momenty będziesz przygotowany dzięki liście. Jest tylko jeden warunek. Te powody muszą być na tyle dobre by przypomnieć Ci dlaczego chcesz dany cel osiągnąć i mają Cię wyrwać z marazmu. Inaczej możesz sobie nimi wiesz co podetrzeć.

Błąd nr 7 – Ja postanowień noworocznych nie robię! Po co mi one?

W tym miejscu chciałbym zacytować Marcina Iwucia z bloga Finanse Bardzo Osobiste:

,,W poniedziałek wracałem samochodem z Wrocławia do Warszawy. Gdy na jednej ze stacji płaciłem za paliwo, znudzona pani ekspedientka zaproponowała mi hot-doga. Gdy zażartowałem, że hot-dog wygląda bardzo apetycznie, jednak mam noworoczne postanowienie, że będę się zdrowo odżywiać, usłyszałem: „Po co Panu te postanowienia? Im mniej postanowień, tym mniej rozczarowań.” Cóż, można i tak. Można sobie odpuścić, nie męczyć się, nie starać, przejść przez życie bez wysiłku i refleksji godząc się na egzystencję poniżej naszych możliwości. Ale można tez inaczej.”

No właśnie, po co?

Znajomość odpowiedzi na to pytanie, odróżnia tych, którym się uda zrealizować swoje cele i marzenia od tych, którzy biernie czekają na to, co im przyniesie los. Jeżeli myślisz, że nie robiąc postanowień noworocznych unikniesz rozczarowań to się grubo mylisz!

Jasne, możesz sobie odpuścić i nie starać się spełnić swoich marzeń, ale wtedy tak jak napisał Marcin Iwuć godzisz się na życie poniżej własnych możliwości.

Postanowienia nie są potrzebne tylko, gdy…

Tylko w jednym przypadku postanowienia noworoczne są zupełnie niepotrzebne. Przykładowo ja nie robię postanowień noworocznych.

Ale jak to? Ty nie robisz postanowień noworocznych i mnie pouczasz?!

Tak, bo … ja wcale nie muszę czekać na Nowy Rok. Jak chce coś zmienić, to nie będę czekał całego roku.

Czekanie do Nowego Roku żeby spełnić swoje cele to tylko wymówka. Nigdy nie będziesz miał idealnych warunków na rozpoczęcie czegoś.

Jeżeli rzeczywiście chcesz coś zmienić w swoim życiu zrób to dziś, a nie jutro. Bo te jutro może nigdy nie nadejść.

Mam dla Ciebie coś specjalnego!

Znasz już 7 podstawowych błędów jakie popełniasz przy wypełnianiu postanowień noworocznych. Tylko pytanie jak ich uniknąć i polepszyć swoje wyniki?

Odpowiedź masz tutaj: Postanowienia noworoczne – jak je w końcu zrealizować? Znajdziesz tam 8 rad, które pomogą Ci wytrwać! 

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy, by był rokiem transformacji, by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłeś. Inaczej efekty będziesz miał takie same jak, co roku.

Dlatego zapisz się na wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał wiadomość z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

Taki kop zawsze się przydaje, prawda?

Ten przycisk przeniesie Cię on do Messengera i tam poprzez specjalnie stworzonego bota – Drimera, będziesz mógł się zapisać do 14-dniowego wyzwania. Gdyby przycisk nie zadziałał, kliknij tutaj lub skopiuj ten link (https://m.me/marzeniawcele).

Pzdr,

Dawid