wymówek

7 wymówek głównych. Dlaczego jeszcze nie zrealizowałeś swoich celów?

Ten wpis jest dla mnie przerażający ? To mój pierwszy artykuł i mam nadzieję, że nie ocenisz mnie zbyt surowo. 

<<<>>>>

Znasz powiedzenie: ,,Ci, którzy czegoś chcą, szukają sposobów, by to osiągnąć. Ci, którzy nie chcą, szukają wymówek, by tego nie robić”? 

Dokładnie tak jest.

Ludzie potrafią używać najdziwniejszych wymówek tylko po to, by uspokoić swoje sumienie i nie komplikować sobie życia.

Najczęściej używane wymówki to:

#1 Brak czasu

Nie mam kiedy realizować marzeń. Codziennie pracuję do 17, po pracy muszę zawieźć dzieci na zajęcia, a później chcę odpocząć. W weekend też nie mam czasu – mogę wyspać się, naładować baterie i wyjść gdzieś ze znajomymi, by się chociaż trochę rozerwać.

Kiedy mam pracować nad moimi marzeniami? Kliknij tutaj.

#2 Brak…

brak pieniędzy, brak wymaganej wiedzy, doświadczenia, …………..

Jak mogę prowadzić bloga skoro: nie umiem samemu zrobić strony internetowej, nie stać mnie na zamówienie strony internetowej, nie znam się na wordpressie, nie wiem czy potrafię pisać, nie wiem jak prowadzić fanpage na facebooku, nie wiem tego czy tamtego?

Przecież, że nie da się prowadzić bloga bez tej wiedzy. No coż ja daję radę ;-P

Jak z tym walczyć? Kliknij tutaj.

#3 Motywacja mnie opuściła

Nie mam teraz motywacji do robienia czegokolwiek, a co dopiero do… . Niedługo będą wakacje/lżejszy okres w pracy/pójdę na urlop i wtedy będę miał motywację i chęć do działania.

#4 Nieznajomość pierwszego kroku

Nie wiem od czego zacząć. Chętnie bym się zabrał za robienie tego, tylko nie wiem, co mam robić. Muszę o tym więcej przeczytać lub znaleźć osobę, która mi pomoże i wtedy na pewno ogarnę.

#5 Strach przed opinią innych

Moja rodzina, przyjaciele i znajomi mnie wyśmieją. Chciałbym zacząć występować przed publicznością i robić skecze. Niestety, jestem dyrektorem oddziału w banku i nie mogę sobie pozwolić na to, by moi podwładni zobaczyli mnie w takiej roli.

Co sobie o mnie pomyślą? Pewnie przestaliby mnie szanować i słyszałbym śmiech za plecami. Dlatego wszystkie opracowane przeze mnie skecze, chowam do szuflady.

#6 Strach przed porażką

Boję się, że mi się nie powiedzie. Ta wymówka jest bardziej podświadoma. Czujesz się gotowy do działania, ale boisz się konsekwencji. Co jeżeli okaże się, że nie potrafisz pisać i jesteś w tym beznadziejny?

#7 Prokrastynacja

Słynne – zrobię to jutro. Przecież nic się nie stanie, jak zacznę ćwiczyć dopiero w przyszłym tygodniu, miesiącu czy roku. Zacznie się styczeń i wtedy zaangażuję się w 100% w pracę nad sobą i swoimi marzeniami.

Jakich wymówek najczęściej używasz?

Każdy z nas ma zbiór swoich własnych wymówek, by nie robić tego, czego pragnie. Będziemy sobie wmawiać, że nie mamy czasu, siły, motywacji, pieniędzy, doświadczenia, odpowiednich warunków. 

Boimy się porażki, tego co powiedzą nasi najbliżsi i wolimy odłożyć marzenia na bliżej niesprecyzowany czas. Niestety, nigdy nie będziesz miał idealnych warunków. Zawsze znajdzie się jakieś ale – coś co Cię powstrzyma.

Podobnie jak Ty, ja też miewam chwile słabości i zwątpienia we własne siły. Na szczęście znam kilka metod, które skutecznie eliminują moje wymówki.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie to są metody to zachęcam Cię do czytania moich następnych artykułów.