podróżnik

Cechy podróżnika – 10 cech doświadczonego podróżnika

Siedzieliśmy ostatnio ze znajomymi na bulwarach nad Wisła i rozmawialiśmy o podróżach i przygodach, aż w końcu nasza rozmowa zeszła na cechy podróżnika.

Zaczęły wychodzić na jaw, różne śmieszne szczegóły z naszych podróży i co gorsza, pojawiły się również dowody w postaci zdjęć. Niektóre były naprawdę mocne 🙂

Przed Wami efekt tamtej rozmowy. Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, będziecie się bawić, równie dobrze jak ja, gdy go pisałem 😀

#1 Może spać w każdych warunkach

W swoich podróżach zdarzało się spać w różnych miejscach. Od standardowych miejsc takich jak samolot czy autobus, po pomniki i cmentarze. W końcu, nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się następna okazja, by się bezpiecznie przespać.

cechy podróżnika

#2 Ma w portfelu więcej zagranicznych monet niż złotówek

Niedawno poszedłem do piekarni i próbowałem zapłacić za świeże bułki. Zajrzałem do portfela w poszukiwaniu drobnych, a tam:

cechy podróżnika

Udało mi się znaleźć funty, korony czeskie i euro. Ale ze złotówkami miałem problem 😛

#3 Potrafi przejść kilkadziesiąt kilometrów dziennie

Gdy, masz tylko kilka dni na to, by zobaczyć całe miasto, musisz być gotowy na całodzienne chodzenie. Rekordową trasę zrobiłem w Londynie – wyszło aż 28 km. To więcej niż półmaraton!

Update: Rekord pobiłem w Al Doha – zrobiłem 36 km.

#4 Wie, jak podróżować za grosze

O tym, jak podróżować za grosze, napisałem cały artykuł i ebooka. Zerknijcie 🙂

Jak podróżować za grosze. Praktyczne wskazówki.

#5 Jeszcze nie wrócił z jednej podróży, a już planuje następną

Heh, tak miałem wracając autobusem z Wilna. Z ciekawości sprawdziłem, czy pojawiły się jakieś nowe tanie bilety i co zobaczyłem? Tanie bilety na weekend w Sztokholmie.

Już w autobusie powrotnym zacząłem wydzwaniać do znajomych, czy ktoś przypadkiem ktoś nie chciałby ze mną polecieć do Szwecji.

cechy podróżnika

#6 Nigdy nie błądzi

Może ,,chwilowo” nie wiedzieć, gdzie jest. Ale nigdy się nie zgubi 🙂

cechy podróżnika

Sam mam wprost ,,niesamowity” zmysł orientacji w terenie. Moi znajomi zawsze się zastanawiają, jakim cudem jestem w stanie dotrzeć tam, gdzie sobie zaplanowałem, skoro zawsze idę w przeciwnym kierunku niż powinienem xD

#7 Jeżeli powiesz mu o tanich biletach, to już pakuje walizkę

Pamiętam jak zadzwoniła do mnie przyjaciółka:

  • Dawid, są tanie bilety na Majorkę. Lecimy?

Zgadnijcie, kto już następnego dnia był spakowany i gotowy do drogi? 🙂

#8 Ma miliony opowieści z podróży

Oj, tak. Tych historii trochę się zebrało…

Pamiętam, jak kiedyś musiałem rozebrać się do samych bokserek i z plecakiem na głowie, przeprawiać się przez rzekę, a później bagno. Innej drogi nie było.

Albo jak przez totalny przypadek, poszedłem spać na starym cmentarzu z II Wojny Światowej i zauważyłem to dopiero rano! Albo, jak ukradli mi ubrania i musiałem wracać z plaży w Barcelonie do centrum miasta, w małym, różowym ręczniku…

cechy podróżnika

#9 Wie, że im lżejszy plecak, tym lepiej

Początkującym podróżnikom wydaje się, że im więcej rzeczy wezmą ze sobą na zapas, tym lepiej. Mnie podróże nauczyły, że 40% rzeczy, które ze sobą biorę, nigdy się nie przydaje. Zaczynając od za dużej liczby ubrań, a kończąc na gwizdku 🙂

cechy podróżnika

Jako, że nadmiarowy bagaż w podróży waży 10 razy więcej, to sam zabieram minimalną liczbę rzeczy. Moją listę rzeczy do spakowania na autostopową podróż, dostaniecie za darmo po zapisaniu się na newsletter.

#10 Zdejmuje buty, kiedy tylko może

Za każdym razem, jak jadę samochodem i wiem, że mam przed sobą co najmniej 2-godzinną podróż, zdejmuję buty i kropka.

Raz, że w ten sposób odpoczywają mi stopy, a dwa… Każdy, kto przeżył kilkunastogodzinną podróż w tych samych butach wie, jak bardzo przyjemnie skarpety potrafią pachnieć.

Pachną tak ,,niesamowicie”, że co bardziej wrażliwa niewiasta mogłaby paść nieprzytomna. Dlatego warto je wietrzyć tak często jak się da 🙂

cechy podróżnika

<<<>>>

To jest moja propozycja 10 cech doświadczonego podróżnika. A Ty byś jakieś dodał?

Pzdr,

Dawid