podcasty

Podcast co to jest?

Podcasty co to takiego jest?

,,Podcasty to seria odcinków, gdzie podcaster dzieli się swoją wiedzą w określonych dziedzinach, w których najczęściej jest ekspertem. Podcasterzy często zapraszają innych ekspertów z branży, aby wypowiedzieli się na określony temat.”

Podcasty to coś, co wkradło się do mojego życia niepostrzeżenie i szybko się w nim zadomowiło. Słucham ich praktycznie w każdej wolnej chwili, czy to jadąc autobusem, czy ćwicząć na siłowni, a playlista dalej wydaje się nie mieć końca.

Podcastów jest cała masa. Na pewno znajdziesz jakiś podcast na każdy interesujący Cię temat i co najlepsze, wiele podcastów oferuje bezcenną wiedzę kompletnie za darmo! Sam mocno na nich bazuję, szukając informacji w obszarach od zdrowotnych po marketingowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto słuchać podcastów, to całą masę plusów wymieniam tutaj.

Podcasty – jak zacząć?

 

Jeżeli masz telefon z androidem, to ściągnij aplikację Podcast Addict. Tam będziesz miał możliwość łatwego wyszukania interesujących Cię podcastów i ściągnięcia nowych odcinków. W iPhonach jest to jeszcze prostsze – wystarczy pobrać odcinki z Itunes 🙂

Natomiast jeśli zastanawiasz się, jakich podcastów warto słuchać, to poniżej przedstawiam Ci ciekawe podcasty na początek oraz polecam mój ranking najlepszych podcastów.

Jakich podcastów warto słuchać?

 

podcasty

Na obrazku obok możesz zobaczyć, jakich podcastów słucham osobiście.
Polecam każdego podcastera z osobna, bo są naprawdę niesamowici i dają praktyczne wskazówki w interesujących mnie tematach.

Na początek Twojej przygody polecam Ci zacząć od podcastu  ,,Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”
Michała Szafrańskiego. Michał ma radiowy głos i ciekawie mówi o finansach osobistych, ale również o podróżach i rozwoju osobistym.

A jeżeli swobodnie czujesz się z angielskim i interesuje Cię zdrowe życie, to podcast Shawna Stevensona ,,The Model Health Show” nie tylko dostarczy Ci informacji o zdrowym trybie życia, ale dodatkowo niejednokrotnie rozbawi.

Te podcasty wprowadzą Cię bezboleśnie do tego niesamowitego świata, w którym mnóstwo praktycznej wiedzy jest na wyciagnięcie ręki. 

Natomiast jeżeli chcesz więcej ciekawych podcastów, to polecam zerknąć w mój subiektywny ranking podcastów poniżej 🙂

Daj znać, co myślisz i czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć o podcastach. Dopiszę 🙂