Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marzenia/domains/marzeniawcele.pl/public_html/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marzenia/domains/marzeniawcele.pl/public_html/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
Jak znaleźć pasję? Misja pasja. - Marzenia w cele
jak znaleźć pasję

Misja pasja. Jak znaleźć pasję?

Misja pasja. Jak znaleźć pasję?

 

W poprzednim artykule ,,Czy w Twoim życiu obecna jest pasja?” napisałem o tym, czym jest pasja, jak znalazła się ona w moim życiu, oraz napisałem dlaczego uważam, że życie w którym nie ma ani grama pasji to życie puste.

Moje słowa wywołały małą dyskusję i jeżeli jeszcze nie czytałeś tego artykułu, to zachęcam Cię do jego przeczytania i wyrażenia swojej opinii. Zwłaszcza, gdy się ze mną nie zgadzasz 🙂

,,You’ve got to follow your passion. You’ve got to figure out what it is you love – who you really are. And have the courage to do that. I believe the only courage anybody ever needs is the courage to follow your own dreams. „

Oprah Winfrey

Czego dowiesz się w tym artykule? W tym artykule, tak jak obiecałem, powiem Ci jak znaleźć pasję! Jednak zawczasu muszę Cię ostrzec! Odnalezienie swojej pasji może być dla Ciebie niebezpieczne.

Będziesz musiał zagłębić się w sobie i odpowiedzi jakie znajdziesz w swoim wnętrzu, mogą Ci się nie spodobać. Jeżeli okaże się, że Twoją pasją jest hodowla owiec w Bieszczadach, to nie miej do mnie później pretensji.

Gotowy by dowiedzieć się jak znaleźć pasję? To ruszamy!

 

Jak znaleźć pasję?

 

Oglądałeś może film ,,Chłopaki nie płaczą”? Musiałeś oglądać. W końcu to jeden z najlepszych starych polskich filmów i wiele cytatów z tego filmu stało się kultowymi. Dlaczego wspominam o tym filmie? Chcę Ci pokazać pewien fragment, który może pomóc Ci w Twoich poszukiwaniach pasji. Mianowicie:

Pamiętasz może scenę, w której Kuba rozmawiał na balkonie z ,,Laską” o pasji?

W tej scenie ,,Laska” powiedział coś, co moim zdaniem idealnie pokazuje jak znaleźć pasję:

,,Wystarczy, że odpowiesz sobie na zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.”

Tylko tyle i aż tyle. Prawda wychodząca z tego zdania może człowieka całkowicie powalić swoją prostotą. Mnie powaliła na pewno.

 

A co jeżeli jeszcze tego nie wiem? Jeżeli nie mam pojęcia co kocham w życiu robić?

 

Spokojnie. Damy radę! Znam jeszcze sposoby, które pomogą Ci odnaleźć swoją pasję. Niektóre są nawet dosyć głębokie 🙂

 

5 sposobów, które pomogą Ci znaleźć pasję

 

#1 Eksperymentuj z nieznanym

 

Każda moja pasja zrodziła się w momencie, w którym robiłem coś całkowicie innego, niż dotychczas. Często działo się to, przy powiększaniu mojej strefy komfortu.

Ten blog jest tego przykładem. Publiczne pisanie o swoich uczuciach i przemyśleniach to coś, co całkowicie leżało poza strefą mojego komfortu. Jestem skrytym człowiekiem i muszę przyznać, że wiele razy czułem strach publikując co bardziej osobiste artykuły. Na szczęście okazało się, że niepotrzebnie 🙂

Podobnie było z gotowaniem. Jeżeli czytałeś mój poprzedni post, to wiesz, że kiedyś przypalałem nawet wodę, a teraz? Teraz wyczarowuję dania, którymi zaskakuję nawet samego siebie.

Dlatego eksperymentuj. Szukaj nowych wyzwań i przekraczaj swoją strefę komfortu! To za nią znajduje się Twoja pasja!

 

#2 Nigdy nie dorastaj

 

Przyznam Ci się do czegoś. Nigdy nie dorosłem…

Jestem trochę jak Piotruś Pan, wiecznym dzieckiem, i na świat ciągle spoglądam z ciekawością dziecka. Tej ciekawości nie da się ze mnie wyplenić i często próbuję nowych rzeczy tylko po to, żeby ich spróbować.

Do tej pory część moich znajomych puka się w głowę, gdy tylko usłyszy mój najnowszy pomysł. Obecnie próbuję nauczyć się strzelać z łuku i prawie zastrzeliłem kota. Oczywiście, czysto przez przypadek. Gdybym w niego celował, to strzała poleciałaby w zupełnie inne miejsce 🙂

#3 Nie zapominaj o marzeniach

 

Wieczny marzyciel. Ciągle pochłonięty własnymi myślami i chodzący z głową w chmurach. Tak o mnie bardzo często mówią. Na tym blogu będę udowadniam sobie i światu, że marzenia można i trzeba realizować! Wystarczy przekształcić je  w realne i możliwe do osiągnięcia cele i przystąpić do działania.

[su_note note_color=”#f0f0f0″ text_color=”#000000″ radius=”16″]

Cykl artykułów ,,Jak znaleźć pasję?”

Ten artykuł jest częścią cyklu ,,Jak znaleźć pasję?”. Artykuły możesz czytać niezależnie od siebie ponieważ dotyczą różnych obszarów, ale jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty to zalecam Ci zacząć od pierwszego artykułu. Na cykl ,,Jak znaleźć pasję?” składają się:

1. Czy w Twoim życiu jest obecna pasja?

2. Moje pasje:

     2.1 Smoothie dla początkujących. Wszystko co powinieneś wiedzieć o robieniu Smoothie.

3. Misja pasja. Jak znaleźć pasję?

Kolejne artykuły będą pojawiały się systematycznie. Jestem pewien, że dzięki nim uda Ci się znaleźć Twoją pasję!

[/su_note]

#4 Posłuchaj o pasjach innych

 

Rozmawiaj z innymi ludźmi o tym, co jest ich pasją. Pytaj bez czego nie wyobrażają sobie życia. Możesz być zaskoczony ich odpowiedziami.

Jeżeli ich pasja Cię zainteresuje, to będziesz miał ułatwione zadanie. Powiedzą Ci oni o tym jak zacząć, na co zwracać uwagę i dadzą rady, które pomogą Ci tę pasję rozwinąć.

Dlatego na łamach tego bloga, będziesz mógł przeczytać o pasjach innych osób. Pierwszy tego typu wpis pojawi się już w środę i będzie o… Tego dowiesz się w środę :-).

 

#5 Nie poddawaj się

 

Twoja pasja gdzieś tam jest. Czasami nie zdajesz sobie z tego nawet sprawy, że może być tak blisko. Bądź cierpliwy i nie ustępuj w jej poszukiwaniach. Nie czekaj aż pasja pewnego dnia przyjdzie do Ciebie i kopnie Cię w Twój tłusty tyłek. Sam jej poszukaj!

Masz jakieś pytania?

Jak Ci się spodobały moje sposoby na znalezienie pasji? Mam nadzieję, że któryś z nich pozwoli Ci ją odnaleźć. Na koniec mam do Ciebie małą prośbę. Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł to proszę udostępnij go lub polub fanpage Marzenia w cele. Dajesz mi tym samym motywację do działania i jednocześnie pomagasz swoim przyjaciołom, którzy mogą być również zainteresowani tą tematyką.