jak żyć

Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie cz. III

Tym razem to już na pewno ostatnia odsłona mojego cyklu artykułów pt. ,,Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie” Następnym razem, mocno się zastanowię przed obiecaniem Wam tylu porad, ile mam lat 😀

Nie mniej cieszę się, że to zrobiłem. Te wpisy wpłynęły na krystalizację zasad jakimi się kieruję i jeszcze raz przypomniałem sobie, co jest dla mnie najważniejsze.

Po Waszych komentarzach widzę, że te rady podobają się również i Wam. dlatego myślę, że od czasu do czasu będę pisał artykuły w podobnym stylu 🙂

 

#19 Wygraj w życie

 

Masz tylko jedną szansę, na to by wygrać w życiu. Abstrahując od tego w co wierzysz, ostatecznie wszyscy kiedyś umrzemy i to od nas zależy, czy umierając powiemy sobie:

To był kawał niesamowitego życia. Nie żałuję swoich wyborów i jestem dumny z tego kim byłem i jak się zachowywałem.

Jeżeli chcesz więc wygrać w życie dowiedz się co to dla Ciebie oznacza. W tym celu wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie (ten cytat nigdy się nie nudzi):

– Co dla Ciebie oznacza udane życie i co chcesz w nim osiągnąć?

Ja już wiem. A Ty?

 

#20 Zaakceptuj siebie takim jakim jesteś

 

Nie jestem idealny. Nigdy nie będę tak przystojny jak Brad Pitt, czy też umięśniony jak Arnold Schwarzenegger.  Co widać na załączonym obrazku (klik). 

Ale nie potrzebuję tego, bo znam swoje niedoskonałości, nauczyłem się z nimi żyć, a nawet je wykorzystywać. Wiem, że pewnych rzeczy nie da się zmienić i akceptuję ten prosty fakt. I tyle!

Zmieniam w sobie tylko to, co zmienić jestem w stanie i co chcę zmienić. Tyle mi wystarcza, by zaakceptować siebie w całości. Może nawet za bardzo 😛  Zaakceptowanie siebie takim jakim jestem, jest szczególnie ważne, gdy chcemy siebie polubić.

 

#21 Polub siebie

 

Na tym punkcie się trochę zaciąłem. Próbuję wymyślić powody, które dobitnie pokazałyby Ci, jak bardzo ważne jest, żeby siebie lubić, ale wychodzą mi jakieś banały. I to takie baniulaste banały. No trudno. Podzielę się nimi z Tobą 😉

Jeżeli zaakceptujesz i polubisz siebie takiego jakim jesteś, to będziesz miał wysokie poczucie własnej wartości. To wpływa na Twoją pewność siebie, która jest potrzebna, by podejmować ryzykowne decyzje, nie bać się wyzwań i realizować swoje marzenia i cele. A bez spełniania marzeń nie ma niesamowitego życia 🙂

 

#22 Inwestuj w siebie

 

Planuję całe życie się rozwijać, być wiecznym studentem i uczyć się nieustannie czegoś nowego. W końcu świat jest taki piękny i niczym nieograniczony. Chcę żeby mój mózg był nieustannie młody i chcę mieć taką pasję do życia, jak teraz. 

Nie chcę osiąść na laurach i pewnym momencie stwierdzić, że wiem wszystko o życiu, co powinienem wiedzieć i zastać się w swoich poglądach. Nie chcę mówić tak jak starzy ludzie, że świat był lepszy, kiedy ja byłem młody bo…

 

#23 Zacznij ćwiczyć

 

To może się wydawać błahostką, ale aktywność fizyczna pełni w moim życiu bardzo, ale to baaaaaaardzo ważną rolę. Nie tylko sprawia utrzymuje mnie w dobrym zdrowiu, ale także wpływa na moją kondycję, pewność siebie, wygląd czy humor 🙂

Oprócz tych niewątpliwych zalet sport wpływa także na mój mózg, ponieważ odkąd regularnie ćwiczę, to widzę znaczną poprawę w szybkości mojego myślenia i kreatywności, a w moim zawodzie jest bardzo ważne.

 

#24 Przekraczaj strefę komfortu

 

Gdyby nie to, że wiem jakie to jest ważne, to pewnie wymiotowałbym za każdym razem, gdyby ktoś powiedział strefa komfortu. Tyle razy o niej czytałem 🙂

Dzięki temu, że robiłem rzeczy, które były dla mnie bardzo stresujące i niekomfortowe wiele się zmieniło w moim życiu.  Piszę to bez cienia ironii czy mdłości.

Trochę pisałem o tym w artykule Jak pokonałem strach i zacząłem spełniać marzenia?

 

#25 Sukces jest nieistotny, jeżeli nie masz go z kim dzielić

 

Wielu z nas się wydaje, że sukces jest najważniejszy w życiu, ale tak szczerze Ci powiem, że sukces bez osoby, z którą mógłbyś go dzielić jest nieistotny. Wygrana cieszy człowieka, ale ja jestem znacznie bardziej szczęśliwy, jeżeli mogą swoje wygrane dzielić z kimś innym, wiedząc, że ta osoba cieszy się moimi sukcesami równie mocno jak ja. I odwrotnie.

Nie ważne jak wiele odnosisz sukcesów, nigdy Ci nie uwierzę, że lubisz wracać do pustego domu, w którym jesteś tylko Ty i Twój sukces.

Może Ty mi podrzucisz coś co się u Ciebie super sprawdza? Daj znać w komentarzach 😉

Pozostałe rady możesz przeczytać tutaj:

Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie.

Jak żyć 25 porad na niesamowite życie cz. II