lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

W pewnym momencie naszego życia chyba każdy z nas miał do czynienia, z ,,listą 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią”. Zastnawialiśmy się nad tym, co chcielibyśmy przed kopnięciem w kalendarz zrobić i tworzyliśmy krótką listę w głowie, bądź na papierze. Pamiętasz jeszcze swoją listę?

Najczęściej traktujemy ją jak krótką zabawę, podczas której wypisujemy wszystkie marzenia jakie mamy, by później o takiej liście zapomnieć i znaleźć ją ponownie przypadkiem.

Tak było w moim przypadku. Moją listę 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią zrobiłem jeszcze w liceum i zapomniałem o niej na długie lata. To, co mi o niej przypomniało, to nie najnowszy już film ,,The Bucket list” (Choć goni nas czas).

,,The bucket list” opowiada historię dwóch umierających mężczyzn, którzy wyruszają w podróż, podczas której starają się wykreślić jak najwięcej marzeń z listy 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią.Szczerze zachęcam Cię do obejrzenia tego filmu, bo jest naprawdę niezły i skłania do przemyśleń 🙂

 

Moja lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

 

Po obejrzeniu ,,The bucket list” wygrzebałem z odmętów starych, zapomnianych plików, moją własną, od lat nie otwieraną, listę 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią. Spojrzałem na nią krytycznym okiem i zacząłem czytać z ironicznym uśmieszkiem.

Moją listę 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, zrobiłem jak miałem kilkanaście lat i w niektórych punktach, można to było z łatwością odczuć. Dopiero po latach widać, jak bardzo zmienia się człowiek pod wpływem czasu. Jak z wiekiem zmieniają się priorytety, marzenia i sposób patrzenia na świat.

 

Lista 100 rzeczy do zrobienia przed śmiercią – stwórz własną wersję!

 

Weź czystą kartkę lub otwórz Worda i wypisz wszystkie marzenia oraz cele, jakie przyjdą Ci do głowy. Wydaje się to bardzo łatwe, prawda?Ale niekoniecznie takie jest.

Wydawałaby się, że wypisanie 100, które chciałoby się zrobić przed śmiercią jest banalnie proste, ale gdy już wypiszesz pierwsze 10-20 najważniejszych marzeń, to coraz dłużej trwa wymyślanie, tego co jeszcze chciałbyś w swoim życiu zrealizować. Dopiero, wtedy człowiek orientuje się, że tych marzeń w cale nie ma tak dużo.

Ale nic straconego! Podrzucę Ci sposoby na zapełnienie listy 100 rzeczy, które chciałbyś zrobić przed śmiercią. Dzięki nim, szybko wypełnisz swoją listę 🙂

1. Podziel swoją listę na kilka obszarów. Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią wyraźnie dzieli się na kilka obszarów, takich jak:

  • podróże,
  • rzeczy materialne,
  • relacje międzyludzkie,
  • ekscytujące doświadczenia (lot balonem, skok ze spadochronem),
  • doświadczenia seksualne,
  • umiejętności, jakie chciałbyś posiadać.

Dzięki takiemu podziałowi sprawnie wypełnisz swoją listę kilkudziesięcioma punktami.

2. Wymień się pomysłami z przyjaciółmi lub parnterem. Podrzucą Ci oni kilka nowych pomysłów, lepiej ich poznasz, a może nawet część rzeczy, będziecie mieli wspólnych? To znacznie zwiększy Twoje szanse na ich realizację 🙂

3. Znajdź inspirację przeglądając listy innych osób. Niektóre pomysły są tak szalone, że będziesz musiał je dodać. Jak się chcesz zainspirować, to możesz wykorzystać moją listę – Moja lista 100 rzeczy, które chcę zrobić przed śmiercią (KLIKNIJ TUTAJ).

4. Mimo wszystko nie dobiłeś do setki? Wcale nie musisz. Co jakiś czas, nowe marzenia będą wpadały Ci do głowy.

 

Co zrobić ze swoją listą?

 

To ćwiczenie zapewni Ci motywację do realizacji marzeń i pozwoli na spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy. Perspektywy, która pokaże Ci, że życie masz tylko jedno i jest ono ograniczone czasowo. Jeżeli nie zaczniesz realizować swoich marzeń teraz, to prawdopodobnie nie zaczniesz nigdy.

Zacznij, więc po kolei wykreślać swoje marzenia z tej listy od najłatwiejszego do najtudniejszego. Jeżeli masz ochotę bardziej zagłębić się w temat to zajrzyj poniżej, znajdzies ztma parę ,,pomocy naukowych”