lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, to spis zawierający nasze marzenia, cele lub rzeczy, które chcielibyśmy zrobić, zanim znikniemy z tego padołu łez. Świadomość śmierci porusza w nas pewne struny i każe nam zadać samemu sobie niewygodne pytania:

  • Czy jestem zadowolony z mojego obecnego życia? Czy jestem dumny z tego, jak je przeżyłem?
  • Co chciałbym zrobić w swoim życiu? Jakie szalone marzenia chciałbym spełnić?

Dzięki tej liście zdajemy sobie sprawę, że mamy ograniczony czas na Ziemi i jakkolwiek pokrętnie to brzmi, to dobrze! Dobrze, dlatego, że dostajemy motywacyjnego kopa do działania i robimy coś, żeby zrealizować nasze marzenia.

Poniżej będziesz mógł przeczytać o tym, jak szybko i przyjemnie stworzyć taką listę i ją zapełnić. Oraz będziesz mógł spojrzeć na moją listę. Może któreś moje marzenie Cię zainspiruje?

 

Stwórz własną wersję listy!

 

Taką listę można stworzyć na kilka różnych sposobów. W zależności od preferencji, weź czystą kartkę lub otwórz Worda i wypisz wszystkie marzenia, cele oraz rzeczy, jakie przyjdą Ci do głowy. Następnie je policz. Masz stówkę?

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż wymyślić 100 rzeczy, które chciałoby się zrobić przed śmiercią, ale gdy już wypiszesz pierwsze 10-20 najważniejszych marzeń, to coraz dłużej trwa wymyślanie tego, co jeszcze chciałbyś w swoim życiu zrealizować. Dopiero, w takim przypadku człowiek orientuje się, że ma mniej marzeń niż mu się wydaje. Ale nic straconego!

Poniżej przedstawiam moje sposoby na zapełnienie listy 100 rzeczy, które chciałbyś zrobić przed śmiercią. Dzięki nim wszystko pójdzie sprawniej 🙂

1. Podziel ją na kilka obszarów:

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią wyraźnie dzieli się na marzenia związane z:

  • podróżami – zobaczenie Paryża, drineczki w Tajlandii, sushi w Japonii.
  • rzeczami materialnymi – posiadanie domu, pięknych ubrań, złota.
  • relacjami międzyludzkimi – wyjście za mąż, znajomość z wcielona przyjaciółmi.
  • ekscytującymi doświadczeniami – lot balonem, skok ze spadochronem.
  • doświadczeniami seksualnymi – nie będziemy gorszyć młodych.
  • wiedzą i umiejętnościami, jakie chciałbyś posiadać – lekkie pióro, znajomość prawa karnego, wiedzo o tym, jak prowadzić kampanie marketingowe.

Dzięki takiemu podziałowi sprawnie wypełnisz swoją listę dodatkowymi kilkudziesięcioma punktami.

2. Wymień się pomysłami z przyjaciółmi lub partnerem. Podrzucą Ci oni kilka nowych pomysłów, lepiej ich poznasz, a może nawet część rzeczy, będziecie mieli wspólnych? To znacznie zwiększy Twoje szanse na realizację marzeń 🙂

3. Znajdź inspirację przeglądając listy innych osób. Niektóre pomysły są tak szalone, że będziesz musiał je dodać. Jak się chcesz zainspirować, to możesz wykorzystać moją listę – Moja lista 100 rzeczy, które chcę zrobić przed śmiercią (KLIKNIJ TUTAJ).

4. Mimo wszystko nie dobiłeś do setki? Wcale nie musisz. Co jakiś czas, nowe marzenia będą wpadały Ci do głowy i możesz je przecież dodać w każdej chwili.

 

Moja lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

 

Do zrobienia mojej listy 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, zainspirował mnie nie najnowszy już filmu ,,The Bucket list” (Choć goni nas czas). ,,The bucket list” opowiada historię dwóch umierających mężczyzn, zagranych przez: Morgana Freemana i Jacka Nicholsona, którzy wyruszają ze szpitala w podróż, podczas której starają się wykreślić, jak najwięcej marzeń z listy 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią.

Szczerze zachęcam Cię do obejrzenia tego filmu! Wiele razu uśmiałem się, wzruszyłem oraz przemyślałem sobie niektóre rzeczy. Tak jak wcześniej pisałem, ten film zainspirował mnie do stworzenia mojej własnej listy i możecie ją zobaczyć klikając link poniżej. Może któreś marzenie trafi na Waszą listę?

 

Jak zrealizować marzenia z listy?

 

Wiesz już, jak zrobić ćwiczenia o nazwie ,,lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią”, a może teraz chciałbyś się dowiedzieć w jaki sposób zrealizować marzenia ze swojej listy? Życie mamy tylko jedno i to niestety dosyć krótkie, dlatego jeżeli nie zaczniesz realizować swoich marzeń teraz, to możesz się z większością nie wyrobić.

Poniżej podrzucam Ci listę artykułów, dzięki którym zamienisz marzenia w realne cele i je zrealizujesz 🙂