moje marzenia

Czy można zrealizować marzenia? O tym dlaczego wierzę, że tak…

Moje marzenia

Czy marzyciel kojarzy Ci się z kimś kto tylko marzy, ale nie robi nic, by swoje marzenia spełnić? Ja kiedyś tak myślałem.

To wszystko przez to, że wydaje nam się, że marzenia są czymś nierealnym i są poza naszym zasięgiem. Dlatego marzymy i nie podejmujemy żadnych działań, by zmienić ten stan rzeczy. Robimy grubą kreską pomiędzy nami, a naszymi marzeniami. A tak nie powinno być!

Powinniśmy marzyć i do tych marzeń dążyć. Powinniśmy je realizować. Dlatego na przekór wszystkiemu, założyłem bloga o nazwie marzenia w cele i w tym artykule zdradzę Ci jakie trzy największe marzenia zamierzam zrealizować. Tak, by całkowicie zmienić paradygmat marzyciela nieroba i przy okazji spełnić moje marzenia 🙂

Chcesz poznać moje trzy największe marzenia? 

Moje marzenie nr 1

 

Idea wolności finansowej uderzyła mnie z prędkością pięści zawodowego boksera i na zawsze zmieniła moje życie. Wcześniej mentalnie tkwiłem w schemacie szkoła -> studia -> dobrze płatna praca na etacie –> spokojna emerytura. Nie miałem pojęcia, że może istnieć jakaś alternatywa. W końcu, kto chciałby pracować do emerytury, jak już będzie stary i słaby?

Tak właśnie narodziło się moje pierwsze wielkie marzenie: zbudować tyle źródeł pasywnego dochodu, bym mógł przejść na emeryturę kiedy zechcę. Może nawet jako 40 latek? Czy to nie jest piękne marzenie?

Mam nadzieję, że nie uśmiechasz się w tym momencie z powątpiewaniem, bo coś takiego jest możliwe i to na wiele sposobów. Niekoniecznie wynajdując drugiego Facebooka. Ale o tym będę napisałem w artykułach o wolności finansowej.

[su_note note_color=”#f0f0f0″ text_color=”#000000″ radius=”16″]

Cykl artykułów ,,Jak spełnić marzenia?”

Ten artykuł jest częścią cyklu ,,Jak spełnić marzenia?”. Artykuły możesz czytać niezależnie od siebie ponieważ dotyczą różnych obszarów, ale jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty to zalecam Ci zacząć od pierwszego artykułu. Na cykl ,,Jak spełnić marzenia?” składają się:

1. Jak spełnić marzenia? Zamień marzenia w realne cele.

2. 7 najczęstszych wymówek, które powstrzymują Ciebie od spełniania marzeń.

3. Wyznaczanie celów – Metoda S.M.A.R.T.

4. Wyznaczanie celów – Metoda 5 filarów.

5. Mapa marzeń.

6. Moje marzenia. Jak realizuję swoje marzenia?

7. Finansowe aspekty marzeń. Urealnij swoje marzenia.

Kolejne artykuły będą pojawiały się systematycznie. Jestem pewien, że dzięki nim uda Ci się spełnić wszystkie Twoje marzenia!

[/su_note]

Moje marzenie nr 2

 

,,Twoja praca wypełni dużą część Twojego życia i jedyny sposób na to aby być prawdziwie spełnionym to robić to co wierzysz, że jest świetną robotą. A jedyny sposób na robienie świetnej roboty to kochanie tego, co robisz. Jeśli jeszcze tego nie znalazłeś, szukaj dalej. Nie spoczywaj”.

Steve Jobs

To moim zdaniem najlepszy cytat Steve Jobsa. Podsumowuje całe moje podejście. W swoim życiu, nie chcę pracować gdzieś, gdzie warunki będą znośne i będą dobrze mi płacić.

Nie chcę być kolejnym trybikiem w maszynie korporacyjnej i biegać jak chomik w kołowrotku. Nie chcę pracować na marzenia kogoś innego.

Chcę pracować w takim miejscu, w którym będę kochał to, co będę robił. Coś co sprawi, że każdy dzień będzie dla mnie ciekawym wyzwaniem, z którym z chęcią się zmierzę.

Chcę pracować gdzieś, gdzie nie będę sobie wyobrażał możliwości przejścia na emeryturę. Gdzie będę pracował aż do śmierci.

Bo wtedy praca nie będzie dla mnie tylko pracą. Będzie zabawą. Będzie spełnieniem. Ta wizja zupełnie odbiega od tego co na początku sobie wyobrażałem po osiągnięciu wolności finansowej.

[su_note note_color=”#f0f0f0″ text_color=”#000000″ radius=”16″]

Cykl artykułów ,,Jak znaleźć pasję”

Ten artykuł jest częścią cyklu ,,Jak znaleźć pasję?”. Artykuły możesz czytać niezależnie od siebie ponieważ dotyczą różnych obszarów, ale jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty to zalecam Ci zacząć od pierwszego artykułu. Na cykl ,,Jak znaleźć pasję?” składają się:

1. Czy w Twoim życiu jest obecna pasja?

2. Moje pasje:

    2.1 Smoothie dla początkujących. Wszystko co powinieneś wiedzieć o robieniu Smoothie.

3. Misja pasja. Jak znaleźć pasję?

4. Pasje innych:

    4.1 Moja pasja – Malarstwo.

Kolejne artykuły będą pojawiały się systematycznie. Jestem pewien, że dzięki nim uda Ci się znaleźć Twoją pasję!

[/su_note]

Nierealistyczne marzenie? Myślę, że ma szanse się spełnić. Bo jestem zdeterminowany. Potrzebuję tego jak powietrza i nie wyobrażam sobie życia, w którym pracuję w pracy, która mnie nie inspirujem i w której się nie spełniam. Dlatego nieustannie działam w tym kierunku.

Moje marzenie nr 3

 

Moje trzecie wielkie marzenia z związane z pozostałymi, ale tylko częściowo. Tu już bardziej chodzi o osobistą ambicję. Chciałbym napisać i wydać książkę. Ale nie musi być ona bestsellerem.

No dobra. Jednak musi 🙂

Czy uda mi się zrealizować moje marzenia?

Nie wiem. To są bardzo trudne w realizacji marzenia. Ale nie bez powodu są największe. Dzięki temu, że wiem w jaki sposób do nich podchodzić, to jestem na dobrej drodze do ich osiągnięcia. Każdego z nich.

To wszystko jest możliwe tylko dlatego, że w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że jeżeli chcę osiągnąć, którekolwiek z tych marzeń, to muszę zacząć działać. To, jakie podejmuję działania możesz przeczytać na tym właśnie blogu. Znajdziesz tutaj artykuły o tym, jakich metod używam, by spełnić swoje marzenia, jak żyć z pasją czy osiągnąć wolność finansową.

Na koniec mam do Ciebie małą prośbę. Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł to proszę udostępnij go lub polub fanpage Marzenia w cele. Dajesz mi tym samym motywację do działania i jednocześnie pomagasz swoim przyjaciołom, którzy mogą być również zainteresowani tą tematyką.

Znasz już moje marzenia. A jakie są Twoje największe marzenia? Podzielisz się nimi ze mną w komentarzu?