25 HACKÓW PODRÓŻNICZYCH, KTÓRE PRZYDADZĄ SIĘ KAŻDEMU

– To jakie masz podróżnicze hacki? – zapytał.

– A wiesz… przez te lata wędrówki, trochę się ich nazbierało. Mógłby powstać z tego niezły artykuł! – odpowiedziałem w zadumie.

– No to czemu jeszcze go nie napisałeś?! Na pewno taki artykuł przyda się wielu Twoim czytelnikom!

– Jakim cudem wcześniej na to nie wpadłem?!

Właśnie w taki sposób tworzą się najlepsze artykuły. Bierzcie i korzystajcie z moich hacków wszyscy, któzy to czytacie 🙂

Małe info dla czepialskich:

To, co nam się wydaje oczywiste, proste i znane, dla innych może już takie nie być. Wszystkich czepialskich proszę o przemyślenie tego faktu i dodanie swoich sposobów ;-P

25  hacków podróżniczych

#1 Wiesz, jakie miejsce w samolocie ma najwięcej miejsca na nogi? Są to miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym, które są zazwyczaj w połowie samolotu.

#2 Podczas odprawy warto mieć naklejkę „fragile” – obsługa nie rzuca wtedy Twoim plecakiem, jak workiem kartofli. Podobno 🙂hacki podróznicze

#3 Gdy szukasz biletu, to rób to zawsze w trybie incognito – dzięki temu cena Twojego biletu nie będzie ,,magicznie wzrastała” za każdym razem, kiedy ją sprawdzasz.

#4 Podpisz walizkę i włóż gdzieś do niej swoje zdjęcie z żoną i dziećmi – masz większe szanse, że Twoja walizka zostanie zwrócona, gdyby coś się stało.

#5 Udostępniaj lokalizację przez google maps – Wyruszasz na Eurotripa i rodzina chciałaby wiedzieć na bieżąco gdzie jesteś? Snap i google mapy świetnie w tym pomagają. A że teraz za Internet mobilny płacimy tyle samo w Polsce i UE, to żyć nie umierać.

#6 Nigdy nie trzymaj wszystkich pieniędzy w jednym miejscu – rozumie się samo przez się. Ja trzymam zawsze parę banknotów w skarpecie.

#7 Mapy google można pobrać, jak mamy wifi i korzystać z nich offline – dzięki temu będziesz miał mapę i nawigację bez Internetu.

#8 Mapa tanich noclegów – chłopaki z Paragon w podróży wykonali genialną robotę i zebrali mapę tanich lub darmowych noclegów, z których można korzystać będąc w obcym miejscu.

#9 Hitchwiki – moje największe odkrycie. Znajdziesz tam nie tylko informacje, jak wydostać się z danego miasta i gdzie łapać stopa, ale także informacje o jedzeniu, kanarach czy dobrych miejscówkach do spania.

#10 Podcasty na nudę – Czekasz w kolejce na odprawę? A może w kolejce do jakiegoś zabytku? Zamiast bez sensu tracić czas warto posłuchać podcastów! Czym są podcasty i dlaczego warto ich słuchać? Więcej tutaj.

#11 Przed wyjazdem warto wysłać na swojego e-maila kopie najważniejszych dokumentów (paszport, dowód osobisty, legitymacja, prawo jazdy itp.) Gdy zgubisz dokumenty lub Ci je ktoś ukradnie, będziesz dziękował Bogu, że to zrobiłeś. Znacznie skraca formalności w ambasadzie.

#12 Wydrukuj kopie swoich dokumentów – tak samo jak wyżej.

#13 Przed wyjazdem zrób fotkę swojego plecaka jeżeli zgubią go na lotnisku dużo łatwiej go będzie znaleźć. Niestety, takie rzeczy się zdarzają.

#14 Wszystko w plecaku ma być jak najlżejsze – ciężki plecak, to trudna podróż. Trust me on this one.

#15 Ręcznik z mikrofibry – szybko schnie i zajmuje mega mało miejsca. Jeden z lepszych moich patentów na zmniejszenie wagi plecaka.

#16 Etui na okulary – przyda Ci się do przechowywania kabli i ładowarek, które łatwo się plączą i trudno je wyjąć z plecaka.

hacki podróznicze

#17 Lista rzeczy niezbędnych do spakowania – ile to razy wybrałem się z ciężkim plecakiem z rzeczami, które koniec końców okazały się nie potrzebne. Teraz już nie bawię się w ceregiele i mam specjalną listę, która pomaga mi zabrać tylko to, czego naprawdę potrzebuję. Do pobrania za darmo po zapisie na newsletter.

Pobierasz?

Zapisz się na newsletter i pobierz te wszystkie rzeczy. Szanuję Twoją prywatność i nie wysyłam SPAMU 🙂

#18 Sposoby na szybkie przedostanie się przez lotnisko – taka mała autopromocja 🙂

#19 Każde metro ma darmową mapkę, która pokaże Ci jak się po nim poruszać

#20 Free walking toury – przyjdź na darmowe wycieczki po mieście. Praktycznie w każdym europejskim mieście. Więcej informacji w tym artykule.

#21 Zdejmuj buty zawsze, gdy masz okazje – o tym, dlaczego warto to robić, napisałem w artykule 10 cech doświadczonego podróżnika. Sprawdź czy je masz.

#22 Zabierz ze sobą notebook lub tableto-laptop – dla mnie takie małe urządzonko jest konieczne w blogerskim fachu. Dodatkowo przydaje się do ładowania komórki, przerzucania zdjęć oraz robienia screenów przydatnych artykułów blogowych. A i do czytania książek też jest dobry 🙂

#23 Wpadnij do informacji turystycznej – dadzą Ci darmową mapkę miasta, powiedzą, co warto zobaczyć z ich perspektywy oraz załatwią hostel, jak ładnie poprosisz 🙂 Więcej w tym artykule.

hacki podróznicze

#24 Rób regularnie backupy – trzymaj swoje zdjęcia na dysku googla i zawsze, gdy będziesz miał WiFi synchronizuj zdjęcia.

#25 Naucz się angielskiego – każdy z poniższych hacków jest przydatny, ale moim najlepszym hackiem jest znajomość angielskiego. Nie macie pojęcia, ile razy angielski wybronił mnie nawet z najgorszych sytuacji. Jeżeli chcecie podróżować po całym świcie, to koniecznie nauczcie się przynajmniej porozumiewać w tym języku.

To jest 25 moich hacków podróżniczych. Czegoś w tej mojej liście brakuje? Podziel się swoimi sposobami w komentarzu.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że na to zasługuje, to bardzo byś mi pomógł, gdybyś dał mu like lub udostępnił. Dodatkowo, jeżeli nie zrobiłeś tego jeszcze to zapisz się na fanpage’a Marzenia w cele (uwaga link).

Z góry dzięki,

Dawid,