Rusz z kopyta w Nowym Roku i zrealizuj swoje cele!

Jeżeli nie różnisz się od większości ludzi, to co roku robisz postanowienia i co roku zawodzisz. To normalne. Powiem, więcej: to na tyle normalne, że już Cię to nie rusza.

,,Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”

A. Einstein

Dlatego może warto, by w tym roku zmienić coś w sposobie działania? Poniżej moja propozycja ataku Nowego Roku, tak by zrealizować swój cel 🙂

#1 Co Ci w życiu najbardziej przeszkadza?

Odpowiedz sobie na poniższe pytanie, tak szczerze, jak na spowiedzi:

– Co Ci najbardziej przeszkadza w Twoim życiu?

Znajdź jedną rzecz, którą, jeśli udałoby Ci się zmienić, to zmieniłaby całe Twoje życie. Może Ci przeszkadzać na przykład to, że:

 • jesteś biedny,
 • jesteś gruby,
 • nie masz przyjaciół,
 • nie masz dziewczyny/chłopaka,
 • pracujesz w miejscu, którego nienawidzisz,
 • wszystkiego się boisz,
 • sypiasz w łóżku ze swoim wrogiem, a nie miłością życia,
 • nic Ci w życiu nie wychodzi.

Gdy uświadomisz sobie, co jest kamykiem w bucie, który Ci ciągle przeszkadza, to zrozumiesz, co musisz zrobić, żeby przenieść swoje życie na inny poziom. I na tym właśnie się skup.

#2 Tylko jedna rzecz

Skup się tylko na tej jednej rzeczy i niczym więcej. Niczego więcej nie potrzebujesz. Jeżeli będziesz miał czy miała, przed sobą ten jeden wyraźny cel, to już na wstępie wygrałeś.

Cele nie realizuje się, wtedy, gdy ma się ich kosmiczną liczbę, a wtedy, gdy skupiamy całym sobą na tej jednej, jedynej rzeczy, która w tym momencie życia najbardziej nas ogranicza.

Przykład

Realizując swoje cele, za każdym razem wybieram te, które w danym miesiącu będą dla mnie najważniejsze. Przez cały październik i listopad skupiałem się tylko na swoim mieszkaniu i przygotowaniu go do wynajęcia. Cierpiały na tym inne dziedziny w moim życiu, ale już jest wszystko jest gotowe i w tym miesiącu wynajmę swoje pierwsze mieszkanie inwestycyjne. To dla mnie duży krok w kierunku wolności finansowej.

#3 Co możesz z tym zrobić? Jak możesz to zmienić?

Gdy będziesz wiedział, jaki cel masz przed sobą i zrozumiesz, że powinieneś skupić się tylko na nim, to teraz masz przed sobą trudniejsze zadanie – musisz zastanowić się jak zmienić ten stan rzeczy. Ułożyć jakiś plan działania i wypisać wszystko, co przychodzi Ci do głowy, co mógłbyś zrobić, a co przybliżyłoby Cię do celu.

Przykład:

Cel: Zwiedzić całą Europę .

To duży cel prawda? Dlatego podzieliłem go na 4 części:

 • Eurotrip Zachód,
 • Eurotrip Południe,
 • Eurotrip Wschód,
 • Eurotrip Północ.

Następnie wybieram na przykład Eurotrip Zachód, ale to także duży cel, więc dzielę go na mniejsze. Tak by wyglądała przykładowo moja tabela zadań, które muszę ogarnąć zanim wyjadę w podróż:

Nie odkładaj tego, ani nie prokrastynuj. Po prostu otwórz Excela lub weź kartkę i w punktach wypisz te działania.Mojego exela możesz pobrać tutaj.

#4 Codziennie coś rób

,,Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”


– Lao-tzu

Aby dojść do jakiegoś miejsca, wystarczy stawiać jeden krok po drugim w dobrym kierunku, a w końcu, kiedyś się dojdzie.

Większość z nas o tym, wie. Tylko, że większość z nas chciałaby nie stawiać kroków, a skakać w siedmiomilowych butach, dzięki którym dotarła, by do celu raz dwa. Tylko, że tak się nie da.

Sukces buduje się małymi cegiełkami jedna po drugiej. Owszem olbrzymie skoki też się trafią, ale będzie ich znacznie, znacznie mniej.

Bo czy wyobrażasz sobie, że całą drogę do pracy, szkoły, czy uczelni jesteś wstanie pokonać w podskokach?

#5 Nie zaczynaj jutro. Zacznij dzisiaj

Powiedz mi, jakie to ma znaczenie, czy zaczniesz jutro czy dziś, co?

Ano, bardzo duże.

Odkładając coś na jutro, za tydzień, miesiąc czy rok po prostu odsuwamy decyzję w czasie i nic z nią nie robimy. Odwlekanie, to pierwszy grzech przyczyniający się do nie realizowania celów i braku jakichkolwiek działań.

Jak NAPRAWDĘ zacząć działać? Napisałem o tym cały artykuł.

#6 Skorzystaj z którejś z metod ogarniania celów

Tutaj do wyboru do koloru. Napidałem kilka porządnych artykułów, które pomogą Ci ruszyć z kopyta przy realizowaniu Twoich celów:

Skuteczny sposób na realizację swoich celów. Po nim nie będziesz miał już wymówek!

Osiągnij swój cel numer 1 w mniej niż 100 dni. Sprawdź jak!

Wyznaczanie celów – Metoda 5 filarów Briana Tracy’ego

Metoda SMART i SMART cele – opis i przykłady

Jak zacząć spełniać swoje marzenia? Rusz dupę i działaj!

#7 Daj sobie pomóc – Wyzwanie 14 dni

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawała krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się. Jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

Taki kop zawsze się przydaje, prawda?

JAK DOSTAĆ EBOOKA I WZIĄĆ UDZIAŁ W WYZWANIU?

Wystarczy, że klikniesz poniższy przycisk ,,Odbierz to w messengerze”. Dostaniesz wiadomość dzięki, której będziesz mogła pobrać ebooka i zapisać się do wyzwania:


Gdyby przycisk nie zadziałał, kliknij tutaj lub skopiuj ten link (https://m.me/marzeniawcele). Po przejściu do messengera, kliknij ,,Rozpocznij” (zgadzasz się na rozmowę), przywitaj się wybierając z menu na dole ,,Cześć” i chwilę poczekaj ?

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ogarniesz w tym roku swoje cele?

Pzdr,

Dawid