smart cele

10 najpopularniejszych celów zamienionych w SMART CELE

Cześć,

Co jakiś czas pytacie mnie w wiadomościach i komentarzach jak wyznaczać SMART cele. Dlatego postanowiłem Wam trochę pomóc i pokazać jak zamienić zwykłe cele na SMART cele na przykładzie 10 najpopularniejszych celów. Myślę, że taki artykuł się Wam sposoba.

Schudnę 10 kg

W następnym roku (do dnia 31.12.2017) schudnę 15 kg poprzez regularne ćwiczenia (siłownia 2 razy w tygodniu), codzienne robienie przynajmniej 6000 kroków i ograniczenie fast foodów do 1 w tygodniu.

Będę więcej oszczędzał

Co miesiąc, od razu po wypłacie, przeleję 10% tego co zarobię na specjalne konto oszczędnościowe. Będę tak robił dopóki nie zbiorę sumy X, by kupić sobie Y.

Będę zdrowo się odżywiał

Wprowadzę do swojego życia nowe nawyki, dzięki którym stanę się zdrowszy. Zacznę pić co najmniej 2 litry wody dziennie. Raz w tygodniu będę gotował bezmięsny posiłek. Codziennie rano będę pił smoothie. Każdy nawyk będę wprowadzał stopniowo – jeden na miesiąc.

Będę więcej ćwiczył

Trzy razy w tygodniu przed pójściem do pracy będę wykonywał ćwiczenia przez 30 minut. Będę robił pompki i ćwiczył brzuszki. A dwa razy w tygodniu będę chodził na siłownię.

Będę miał wysoką średnią

W roku 2017 moja średnia ocen wyniesie co najmniej 4,5. Zrobię to poprzez systematyczną pracę (około pół godzin dziennie) oraz wcześniejsze zaczęcie przygotowań do egzaminów (co najmniej tydzień przed każdym egzaminem).

Rzucę palenie

Rzucę palenie, bo chcę być zdrowy i nie zatruwać mojej rodziny dymem papierosowym. Przestanę palić do ………… poprzez wypalanie X paczek mniej w miesiącu i stosowanie tabletek nikotynowych.

Zacznę spełniać marzenia (powiedzmy, że marzysz o podróży do Paryża)

W pierwszej połowie lipca 2017 polecę do Paryża na tydzień. W celu zgromadzenia środków będę co miesiąc odkładał X zł. Najpóźniej miesiąc przed planowaną datą odlotu znajdę mieszkanie do wynajęcia i zaplanuję zwiedzanie.

 

Będę spędzał więcej czasu z rodziną

Codziennie poświęcę mojej rodzinie X czasu rozmawiając z nimi o ich życiu i zainteresowaniach. Mojej żonie poświęcę Y czasu, a moim dzieciom poświęcę Z czasu. Co tydzień w niedzielę będziemy wychodzili na rodzinny obiad, by polepszyć nasze relacje.

Dostanę Awans

W przyszłym roku zdobędę kwalifikacje X, która jest wymagana na stanowisku Y oraz popracuję nad relacjami z moim szefem i współpracownikami.

Będę spędzał mniej czasu przed telewizorem

W ciągu tygodnia po pracy będę oglądał telewizję maksymalnie przez X godzin. W weekendy będę mógł oglądać telewizję maksymalnie Y godzin.

To jest 10 najpopularniejszych celów zamienionych w smart cele. Jeżeli chciałbyś bym pomógł Ci zamienić jakieś Twoje cele, tak by stały się smart celami to napisz mi je w komentarzu. Chętnie Ci pomogę 🙂

Dodatkowo jeżeli interesujesz się także tematyką realizowania celów to polecam Ci także poniżej wymienione metody:

Na koniec mam do Ciebie małą prośbę. Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł to proszę udostępnij go lub polub fanpage Marzenia w cele. Dajesz mi tym samym motywację do działania i jednocześnie pomagasz swoim przyjaciołom, którzy mogą być również zainteresowani tą tematyką.