spełnianie marzeń

To jak się w końcu spełnia te marzenia?

– To jak się spełnia te marzenia, panie ekspert? – powiedział na poły ironicznie, na poły poważnie.

– Bardzo prosto i trudno jednocześnie – odpowiedziałem w podobnym tonie.

– To Ci dopiero filozoficzna odpowiedź. Rozwiń swoją myśl Seneko – nie poddawał się.

Aby spełnić swoje marzenia musisz być jak górski strumień, który w dolinach zamienia się w rwącą rzekę – odpowiedziałem wrednie.

Zaczęliśmy się śmiać.

– No dobra wygrałeś – powiedział dalej się uśmiechając. – Ale teraz pytam poważnie: Jak Ty to robisz, że realizujesz swoje marzenia? Co jest Twoim zdaniem najważniejsze przy realizacji marzeń?

Dostałem dwa dobre pytania i chociaż przez głowę przeleciało mi kilkadziesiąt możliwych odpowiedzi, to szukałem tych najlepszych.

– Wiesz – zacząłem powoli – jeżeli chodzi o marzenia to moim zdaniem najważniejsze jest uświadomienie sobie, że one są REALNE i MOŻLIWE DO SPEŁNIENIA. Że to NIE są MRZONKI. A tak większość ludzi traktuje marzenia. Jako coś niemożliwego. Coś, co chcieliby osiągnąć, ale raczej im się to nie uda. Ale jak im ma się udać, jak oni nawet nie próbują?! – powiedziałem z frustracją.

– Co prawda, to prawda – powiedział rozsądnie – Powiedz mi tylko, czy taka świadomość wystarczy, żeby być skutecznym? spełnianie marzeńWystarczy wiedzieć, że marzenia są osiągalne i już? Pytam, bo zajeżdża mi tutaj kołczingiem i SEKRETEM.

– Oczywiście, że nie. Ale to już dużo zmienia. Zaczynasz dostrzegać i wykorzystywać przydarzające Ci się okazje. Nagle okazuje się, że spełnianie marzeń jest proste.

– Ok, ale jak Cię znam, to pewnie masz jakiś skomplikowany plan działania. Coś w stylu zamień marzenia w cele – zażartował.

– Śmiej się śmiej, ale tak… I to coś więcej. Dawno temu napisałem artykuł ,, Jak zacząć spełniać swoje marzenia? Poznaj 7 kroków, dzięki którym Ci się to uda! Ty wiesz, że to był pierwszy artykuł jaki napisałem na tego bloga?

– To był Twój pierwszy wpis? Nieźle.  Powiedz coś więcej o tych 7 krokach.

Okej. Te 7 kroków to:

K1 – Poznaj swoje marzenia i zrób listę marzeń Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, O czym marzysz? Zaskakująca prawda o marzeniach

K2 – Wybierz z tej listy marzenia, które zaczniesz teraz realizować Jak realizować cele? Mój schemat działania, 7 sposobów na to, by NAPRAWDĘ zacząć jutro

K3 – Zamieniasz te cele w SMART CELE. Wyznaczanie celów – Metoda S.M.A.R.T.

K4 – Dzielisz te cele na mniejsze części. 10 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW, które popełniasz wyznaczając cele

K5 – Zaczynasz działać. Jak pokonałem strach i zacząłem spełniać marzenia?, Jak odważnie żyć? – Filozofia just do it

K6 – Sprawdzasz, jak Ci idzie. Jak realizować cele? Mój schemat działania

K7 – Nie poddajesz się! Osiągnij swój cel numer 1 w mniej niż 100 dni. Sprawdź jak!

I to tyle.

– I to tyle? To przecież jeden z najbardziej skomplikowanych schematów jaki widziałem! Na samą myśl już mi się nie chce. To wygląda jak sporo pracy!

– Haha, tak się tylko wydaje. Ale jak chcesz to skrócę Ci to. Najważniejsze są 3 kroki:

K1 – wiesz czego chcesz.

K4 – dzielisz duże marzenia na małe.

K5 – robisz przynajmniej jeden mały kroczek każdego dnia.spełnianie marzeń

– Ok, to już brzmi bardziej jak coś dla mnie. Powiedz mi jeszcze o co chodzi z tym K4.

– No dobra…  Wiesz, że planuje zwiedzić cały świat. To duże marzenie i nie jest proste do osiągnięcia prawda?

– Tak. Nawet wydawałoby się, że dla przeciętnego człowieka jest ono niemożliwe.

– No właśnie. Większość ludzi odstrasza już sam ogrom tego marzenia, więc zazwyczaj na marzeniu się kończy. Co zrobiłem ja? Podzieliłem je na mniejsze części. Na 7 żeby być dokładnym. A te 7 części na jeszcze mniejsze części, które następnie realizuje.

– I co?  Jak Ci idzie?

– Teraz jestem na etapie zwiedzania całej Europy. Jeszcze tylko 2 Eurotripy dzielą mnie od zwiedzenia wszystkich krajów w Europie i będę mógł przejść na następny kontynent.

– Serio?! Zwiedziłeś już prawie całą Europę?

– No tak. Obczaj sobie zdjęcia na moim fanpage’u.

– Wow. Nie wiedziałem, że już tyle udało Ci się zobaczyć!

– Trochę świata zobaczyłem – wyszczerzyłem się – Te 3 kroki, które Ci opisałem, odpowiadają za 80% efektów, jakie odniesiesz. Dlatego są najważniejsze.

– Dzięki Dawid. Fajnie to wszystko przedstawiłeś. Like, jako zapłata będzie spoko? – zapytał żartobliwie.

– Haha, za dobrze mnie znasz!

<<<>>>

Moja lista marzeń

Jeśli Cię nie przekonałem, to tak na dowód zobacz moją listę marzeń spełnionych i tych, które są jeszcze przede mną (kliknij tutaj). Zrobiła się już z tego całkiem pokaźna lista.

Pzdr,

Dawid