spełnianie marzeń

To jak się w końcu spełnia te marzenia?

– To jak się spełnia te marzenia, panie ekspert? – powiedział na poły ironicznie, na poły poważnie.

Niedawno wróciłem z Tajlandii i opowiedziałem mu sporo ciekawych historii oraz o tym, że zrealizowałem parę marzeń. Najwyraźniej spodobało mu się to na tyle, że postanowił sam zrealizować jakieś swoje marzenie. Postanowiłem się trochę podroczyć.

– Bardzo prosto i trudno jednocześnie – odpowiedziałem.

– To Ci dopiero odpowiedź. Rozwiń swoją myśl Seneko – uśmiechnął się.

Aby spełnić swoje marzenia musisz być jak górski strumień, który w dolinach zamienia się w rwącą rzekę – odpowiedziałem wrednie.

Zaczęliśmy się śmiać.

– No dobra wygrałeś – powiedział zrezygnowanym tonem, dalej się uśmiechając. – Ale teraz pytam poważnie: Co jest Twoim zdaniem najważniejsze przy realizacji marzeń?

– Wiesz – zacząłem powoli – najważniejsze jest uświadomienie sobie, że marzenia są realne. Prawie wszystko, co sobie wymarzyłeś, jest w ten lub inny sposób możliwe do zrealizowania, ale musisz uwierzyć i spróbować. Codziennie stawiać małe kroczki. Problemem większości ludzi jest to, że rozdrabniają się na drobne, gonią za codziennymi, drobnymi przyjemnościami i nie myślą perspektywicznie.

spełnianie marzeń

– Taka świadomość wystarczy, żeby być skutecznym? Wystarczy wiedzieć, że marzenia są osiągalne i już? Pytam, bo zajeżdża mi tutaj kołczingiem i SEKRETEM.

– Oczywiście, że nie. Ale to już dużo zmienia. Jeżeli tam na końcu drogi widzisz światełko, to zaczynasz iść w jego kierunku. Jak nie podnosisz głowy, to tego światełka nie zobaczysz i nigdy nie wyjdziesz z tunelu.

– A podobno ma się nie iść w stronę światła – zażartował. – No dobra, ale jak Ciebie znam, to oprócz tego masz jakąś skomplikowaną procedurę lub program.

– Skomplikowany nie, raczej prosty, tylko czasami trudno się go trzymać. Tak, a pro po, wiesz, że pierwszym artykułem, jaki napisałem na tego bloga, był wpis: ,, Jak zacząć spełniać swoje marzenia? Poznaj 7 kroków, dzięki którym Ci się to uda!

– To był Twój pierwszy wpis? Nieźle. To powiedz mi coś więcej o tych 7 krokach. Może któryś faktycznie mi się przyda.

Okej. Te 7 kroków to:

K1 – Poznaj swoje marzenia i zrób listę marzeń. Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, O czym marzysz? Zaskakująca prawda o marzeniach

K2 – Wybierz z tej listy te marzenia, które zaczniesz teraz realizować Jak realizować cele? Mój schemat działania, 7 sposobów na to, by NAPRAWDĘ zacząć jutro

K3 – Zamieniasz te cele w SMART CELE. Wyznaczanie celów – Metoda S.M.A.R.T.

K4 – Dzielisz te cele na mniejsze części. 10 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW, które popełniasz wyznaczając cele

K5 – Zaczynasz działać. Jak pokonałem strach i zacząłem spełniać marzenia?, Jak odważnie żyć? – Filozofia just do it

K6 – Sprawdzasz, jak Ci idzie. Jak realizować cele? Mój schemat działania

K7 – Nie poddajesz się! Osiągnij swój cel numer 1 w mniej niż 100 dni. Sprawdź jak!

I to tyle.

– I to tyle? Na samą myśl już mi się nie chce. To wygląda jak sporo pracy!

– Haha, tak się tylko wydaje. Ale jak chcesz to skrócę Ci to. Najważniejsze są 3 kroki:

K1 – wiesz czego chcesz.

K4 – dzielisz duże marzenia na małe.

spełnianie marzeń

K5 – robisz przynajmniej jeden mały kroczek każdego dnia.

– Ok, to już brzmi bardziej jak plan dla mnie. Powiedz mi jeszcze dlaczego dzielić duże marzenia na małe. Mówiłeś wcześniej żeby się nie rozdrabniać.

– No dobra…  Wiesz, że planuje zwiedzić cały świat. To duże marzenie i nie jest proste do osiągnięcia prawda?

– Tak. Nawet wydawałoby się raczej niemożliwe.

– No właśnie. Większość ludzi odstrasza już sam ogrom tego marzenia, więc zazwyczaj na marzeniu się kończy. Co zrobiłem ja? Podzieliłem je na mniejsze części. Na 7 żeby być dokładnym. A te 7 części na jeszcze mniejsze części, które następnie realizuje.

– I co?  Jak Ci idzie?

– Teraz jestem na etapie zwiedzania całej Europy. Jeszcze tylko 2 Eurotripy dzielą mnie od zwiedzenia wszystkich krajów w Europie i będę mógł przejść na następny kontynent.

– Serio?! Zwiedziłeś już prawie całą Europę?

– No tak. Obczaj sobie zdjęcia na moim fanpage’u.

– Wow. Nie wiedziałem, że już tyle udało Ci się zobaczyć!

– Trochę świata zobaczyłem – wyszczerzyłem się – Te 3 kroki, które Ci opisałem, odpowiadają za 80% efektów, jakie odniesiesz. Dlatego są najważniejsze.

– Dzięki Dawid. Fajnie to wszystko przedstawiłeś. Like, jako zapłata będzie spoko? – zapytał żartobliwie.

– Zawsze! – odpowiedziałem.

<<<>>>

 

Moja lista marzeń

 

Jeśli Cię nie przekonałem, to tak na dowód zobacz moją listę marzeń spełnionych i tych, które są jeszcze przede mną (kliknij tutaj). Zrobiła się już z tego całkiem pokaźna lista.

Pzdr,

Dawid