lotnisko

Jak szybko i bez problemowo przedostać się przez lotnisko? 5 moich tricków

Cześć,

Jakiś czas temu leciałem z kolegą samolotem i podobno wprawiłem go w zdumienie. Okazało się, że nie miał pojęcia, że można tak szybko i sprawnie przejść przez lotnisko. Sam nie wiedziałem, że ktoś może nie wiedzieć o tak ,,oczywistych” ,w moim mniemaniu, rzeczach.

No, ale po raz kolejny się przekonuje, że to co dla nas jest proste i znane, dla innych może już takie nie być. Dlatego publikuję moją listę tricków. Wszystkich czepialskich proszę o przemyślenie tego faktu ;-P

Te porady mogą wydawać się proste i błahe, ale wierzcie mi sprawdziły się one wielokrotnie w praktyce 🙂

#1 Czy wiesz, co powinno być na wierzchu?

Elektronika, kosmetyki i płyny powinny być na samej górze. Kosmetyki muszą być w zapakowane w oddzielnej torebeczce (jak nie masz, dadzą Ci na lotnisku) oraz pojemność buteleczek z płynami nie może przekroczyć 100 ml.

Gdy ustawisz te rzeczy na wierzchu walizki, to szybko i sprawnie wyciągniesz swoje rzeczy i nie będziesz musiał grzebać po walizce. Wszystko będzie dalej ładnie ułożone, jak było.

No i kontroler zobaczy w Tobie doświadczonego podróżnika, więc nie będzie taki czepliwy.

#2 Koniec z drukiem – nie musisz mieć wydrukowanej odprawy

Linie lotnicze poszły z duchem czasu i stworzyły aplikacje, w których lotniskomożemy się odprawić, sprawdzić informacje o naszym locie oraz posługiwać się kartą pokładową przy kontrolach. Jest to znacznie wygodniejsze!

W końcu, jak jestem zagranicą i nie mogłem się wcześniej odprawić, to teraz mogę to zrobić z poziomu aplikacji i nie muszę szukać nigdzie drukarki, by wydrukować kartę pokładową! Nawet nie potrzebuję internetu!

Warto pamiętać, że nawet jak nie mamy druku karty pokładowej, to czasami pdf lub zdjęcie w komórce też wystarczają. Ale to na czarną godzinę.

#3 Stań w kolejce wcześniej

Podobno podróżnicy dzielą się na tych, którzy stoją w kolejce do lotu i na tych, którzy czekają, aż się ona zmniejszy i dopiero do niej stają. Bo po co na darmo stać w kolejce?

Z dwóch powodów:

  1. Linie lotnicze regularnie rezerwują 110% miejsc. To znaczy, że jak wszyscy się pojawią, to może się zdarzyć, że dla Ciebie nie będzie miejsca. Dostaniesz odszkodowanie i możliwość darmowego lotu, ale nie wiem, czy to jest dla Ciebie lepsze rozwiązanie.
  2. W tanich liniach lotniczych Ci dalej w kolejce często dostają naklejkę, która sprawia, że ich bagaż podręczny zamiast pójść z właścicielem, trafi do luku bagażowego z innymi dużymi bagażami. Osobiście wolę swój bagaż mieć przy sobie, bo zdaję sobie sprawę, jak on jest traktowany przez pracowników lotniska.

#4 Masz ,,fragile” bagaż?

Na swoją walizkę lub plecak warto przykleić naklejkę ,,FRAGILE” (delikatne).

Po co taki zabieg?

Pracownicy lotniska będą ostrożniej podchodzić do zawartości (nie będą jej rzucać, jak worek kartofli) i co ciekawsze podobno taki bagaż ląduje na samym wierzchu. Po przylocie swój bagaż dostajecie, jako jedni z pierwszych.

#5 Spóźniłeś się 15 minut? Spoko wyrobisz się!

Kiedyś w Mediolanie wraz z przyjaciółmi poszliśmy na ,,najlepsze lody na świecie”, które również o mało co, nie stały się najdroższymi ;-P

Nie wiem, jak to się stało, ale źle oszacowaliśmy czas dojazdu na lotnisko i nagle się okazało, że w najlepszym razie będziemy na styk, a w najgorszym – 20 minut po zamknięciu bramek.

Bohatersko biegaliśmy pomiędzy przystankami autobusowymi i później kontrolami na lotnisku. Mieliśmy spóźnić się około 10 minut i w duszy każdy z nas się modlił, by nam się udało.

W końcu, ostatecznie spanikowani, zdyszani i cali spoceni dobiegamy do naszej bramki, by… stanąć w kolejce. Ulga jaką odczuliśmy była nie do opisania.

Od tamtej pory zawsze sprawdzałem, kiedy wchodzi ostatni pasażer i zawsze to było jakieś 20 minut po czasie.

<<<>>> 

To moje 5 patentów na sprawne przejście przez lotnisko. Masz jakieś swoje? Chętnie dowiedziałbym się czegoś nowego. W końcu człowiek uczy się całe życie 🙂

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że na to zasługuje, to bardzo byś mi pomógł, gdybyś dał mu like lub udostępnił. Dodatkowo, jeżeli nie zrobiłeś tego jeszcze to zapisz się na fanpage’a Marzenia w cele (uwaga link).

Pzdr,

Dawid