Menu Zamknij

Czym jest podcast?

podcasty

Podcasty to coś, co wkradło się do mojego życia niepostrzeżenie i szybko się w nim zadomowiło. Słucham ich w każdej wolnej chwili jaką mam, a one nie chcą się skończyć!

Istnieje tak dużo interesujących podcastów, że fizycznie nie jestem w stanie ich wysłuchać. Dlatego mojemu uzależnieniu nie ma końca 🙂

Ale zacznijmy od początku…

Podcasty – co to takiego jest?

 

Taka ,,wikipedyjna” definicja mówi, że podcast to pewna forma internetowego przekazu (najczęściej audio), która składa się z odcinków na konkretny temat, w danej dziedzinie.

Brzmi nudno i niezachęcająco? Też tak myślę. Mówiąc po ludzku: 

Podcasty to seria odcinków, w których podcaster dzieli się swoją wiedzą w tych dziedzinach, w których jest ekspertem. Często podcasterzy zapraszają do swoich podcastów innych ekspertów z branży, aby wypowiedzieli się na określony temat.

Takimi podcastami są np. podcasty tworzone przez:

  • Ariadnę Wiczling – Po nitce Ariadny (marketing online)
  • Michała Szafrańskiego – Więcej niż oszczędzanie pieniędzy.
  • Marka Jankowskiego i Pawła Tkaczyka ,,Mała Wielka Frima”.

Podcasty – jak zacząć?

 

Jeżeli masz telefon z androidem, to ściągnij sobie aplikację Podcast Addict. Tam będziesz miał możliwość łatwego wyszukania interesujących Cię podcastów i ściągnięcia nowych odcinków.

W iPhonach jest to jeszcze prostsze, bo wystarczy pobrać odcinki z Itunes 🙂

Natomiast, jesli zastanawiasz się jakich podcastów warto słuchać, to poniżej przedstawiam Ci moją listę. Polecam każdego podcastera z osobna, bo są naprawdę niesamowici.

Inna listę, którą również polecam znajdziesz poniżej

Jakich podcastów warto słuchać?

 

podcasty

Na obrazku obok, możesz zobaczyć jakich podcastów słucham ja. Polecam Ci każdy z osobna, bo są prowadzone na najwyższym poziomie i zapewniają masę praktycznej wiedzy.

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z podcastami, to z polskich podcastów polecam Ci zacząć od podcastu Michała Szafrańskiego, a z angielskich od podcastu Shawna Stevensona – ,,The model health show” oraz podcastu Micheal Hyatta ,,This is your life”.

Te podcasty wprowadzą Cię bezboleśnie do tego niesamowitego świata, w którym mnóstwo praktycznej wiedzy jest na wyciagnięcie ręki. 

Uwierz mi, odkrycie podcastów było jedną z najlepszych rzeczy, jakie mi się przytrafiły w życiu, bo wiele podcastów oferuje bezcenną wiedzę i to kompletnie za darmo.

A jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego warto słuchać podcastów, to kliknij tutaj.Przygotowałem całą listę powodów 🙂

Dajcie znać, co myślicie i czego jeszcze chcielibyście się dowiedzieć o podcastowaniu. Dopiszę 🙂

 

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak żyć
Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie cz. III

Cześć, Tym razem, to ostatnia odsłona mojego cyklu artykułów pt. ,,Jak żyć? 25 porad na niesamowite życie” Następnym razem, mocno...

Zamknij