Menu Zamknij

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

 

W pewnym momencie naszego życia, chyba każdy z nas miał do czynienia, z listą 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią. To proste ćwiczenie, które ma nam zapewnić motywację do realizacji marzeń i pozwolić na spojrzenie na nasze życie z lotu ptaka.

Najczęściej traktujemy ją jednak, jak krótką zabawę, podczas której wypisujemy wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Wszystkie marzenia jakie mamy. Później o takiej liście zapominamy i dopiero może przypadkiem natrafimy na nią ponownie.

Tak właśnie było w moim przypadku. Moją listę 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią zrobiłem jeszcze w liceum i zapomniałem o niej na długie lata. To, co mi o niej przypomniało, to nie najnowszy już film ,,The Bucket list” (Choć goni nas czas).

,,The bucket list” opowiada historię dwóch umierających mężczyzn, którzy postanawiają wyruszyć w podróż, podczas której starają się zrealizować jak najwięcej swoich marzeń i wykreślić je z listy 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią.

Szczerze zachęcam Cię do obejrzenia tego filmu, bo jest naprawdę niezły i skłania do przemyśleń 🙂

Moja lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią

 

Po obejrzeniu ,,The bucket list” wygrzebałem z odmętów starych, zapomnianych plików, moją własną, od lat nie otwieraną, listę 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią.

Spojrzałem na nią krytycznym okiem i zacząłem czytać z ironicznym uśmieszkiem. Moją listę 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią, zrobiłem jak miałem kilkanaście lat i w niektórych punktach, można to było z łatwością odczuć.

Dopiero po latach, widać jak bardzo zmienia się człowiek, pod wpływem czasu. Jak z wiekiem zmieniają się priorytety, marzenia i sposób patrzenia na świat.

Zauważyłem, że część punktów mogłem już wykreślić, część przestała mnie interesować, ale znacznie większa część pozostała jeszcze przede mną. I wiecie co? 

Nie mogę się doczekać aż wykreślę wszystkie punkty z mojej listy, bo te, które udało mi się zrealizować, były niesamowite i zapewniły mi sporo przygód. Np. Taki Eurotrip 🙂 Mają listę możecie zobaczyć tutaj.

Jak stworzyć listę 100 rzeczy do zrobienia przed śmiercią?

 

Koncepcja jest bardzo prosta. Bierzesz czystą kartkę lub otwierasz Worda i wypisujesz wszystkie marzenia, jakie przychodzą Ci do głowy.

Wydaje się to bardzo łatwe, prawda?

W teorii tak, ale gdy wypiszesz pierwsze 10-20 najważniejszych marzeń, to coraz dłużej trwa wymyślanie, tego co jeszcze chciałbyś w swoim życiu osiągnąć. Dopiero, wtedy orientujemy się, że tych marzeń w cale nie mamy tak dużo.

Dlatego podrzucę Ci moje sposoby na zapełnienie listy 100 rzeczy, które chciałbyś zrobić przed śmiercią. Dzięki nim, szybko wypełnisz swoją listę.

1. Podziel swoją listę na kilka obszarów. Lista 100 rzeczy, które trzeba zrobić przed śmiercią wyraźnie dzieli się na kilka obszarów, takich jak:

  • podróże,
  • rzeczy materialne,
  • relacje międzyludzkie,
  • ekscytujące doświadczenia (lot balonem, skok ze spadochronem),
  • doświadczenia seksualne,
  • umiejętności, jakie chciałbyś posiadać.

Dzięki takiemu podziałowi sprawnie wypełnisz swoją listę kilkudziesięcioma punktami.

2. Wymień się pomysłami z przyjaciółmiPodrzucą Ci oni kilka nowych pomysłów, lepiej ich poznasz, a może nawet część rzeczy, będziecie mieli wspólnych? To znacznie zwiększy Twoje szanse na ich realizację 🙂

3. Znajdź inspirację przeglądając listy innych osób. Niektóre pomysły są tak szalone, że będziesz musiał je dodać.

4. Mimo wszystko nie dobiłeś do setki? Wcale nie musisz. Co jakiś czas, nowe marzenia będą wpadały Ci do głowy. Jak się chcesz zainspirować, to możesz wykorzystać moją listę – Moja lista 100 rzeczy, które chcę zrobić przed śmiercią (KLIKNIJ TUTAJ).

Co zrobić ze swoją listą?

Zacznij po kolei realizować swoje marzenia z tej listy. Pomogą Ci w tym poniższe wpisy:

Jeśli podoba Ci się ten artykuł lub inne na blogu, to pomóż mi walczyć z Facebookiem, który notorycznie ucina mi moje zasięgi. Kliknij „lubię to”, lub udostępnij artykuł na Facebooku. To będzie dla mnie sygnałem, że to co robię ma sens i Ci w czymś Ci pomoga.

Daj sobie pomóc – messengerowe wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”

Jeśli chcesz sprawić by ten rok był wyjątkowy i by był, jak żaden poprzedni, to musisz dodać coś nowego do swojego planowania i spróbować czegoś, czego do tej pory nie robiłaś. Inaczej efekty będziesz miała takie same, jak co roku. Dlatego zapisz się na bezpłatne wyzwanie ,,14 dni do zrealizowania własnego celu”.

Wyzwanie jest przeniesieniem teorii realizowania celów do życiowej praktyki. Będziesz codziennie dostawał/a krótką wiadomość na facebooku z jakąś wskazówką odnośnie realizowania celów, działania, motywowania się i jednocześnie dostaniesz kopa w tyłek do działania.

marzeniawcele

Powiązane Wpisy

Dobra treść? Daj like'a :-)

Przeczytaj poprzedni wpis:
moje marzenia
Czy można zrealizować marzenia? O tym dlaczego wierzę, że tak…

Moje marzenia Czy marzyciel kojarzy Ci się z kimś kto tylko marzy, ale nie robi nic, by swoje marzenia spełnić? Ja...

Zamknij